Samsung Türkiye Ofisinden Note 7 İade Açıklaması

Samsung’un Note 7 dağıtımını durdurmasından sonra Samsung Türkiye’den durum hakkında açıklama geldi.


Samsung, son zamanların en büyük darbesini, en iyi modellerinden biri olan Note 7’den yemiş durumda. Şirket, 2016 yılının en iyi amiral gemilerinden Note 7’de, büyük bir problem keşfetti ve bu problem kronik, yani bütün Samsung Note 7 cihazlarında bulunuyor olabilir. Bu kronik problemin yeniden test edildiği ve bataryada oluştuğuna dair haberi dün vermiştik ve bugün resmi açıklamalar teker teker gelmeye başladı.

Dünya Genelinde Gönderim Durdu

Samsung, yaptığı açıklama ile beraber, hem Türkiye’de hem de tüm dünyada Note 7 dağıtımını tamamı ile durdurmuş gibi görünüyor. Ülkemizin belli büyük teknoloji mağazalarında artık Note 7 neredeyse bulunmazken, dünyada da aynı şekilde bu amiral gemisine artık rastlanmıyor.

Büyük Bir Finansal Kayıp

Samsung, bu durumla beraber büyük bir finansal kayıp yaşayacaktır ancak bu finansal kaybın hisse değerlerine yansıması, şirketi daha da zora sokabilir zira zaten son zamanlarda hisse değerleri yerlerde olan şirketin bir de bu darbe ile iyiden iyiye çökebileceği konuşuluyor.

Türkiye Tarafından Açıklama

Samsung Türkiye ofisi yetkilileri de bu duruma binaen bir açıklama yaptı. Açıklamada, cihazların muhtemelen kronik bir probleminin bulunduğunu itiraf eden yetkililer, bugüne dek otuzdan fazla şikayet aldıklarını ve Samsung Türkiye ofislerinden iade sağlanabileceğini belirtiyorlar. İade hakkımızın doğması, aynı zamanda cihaz değiştirebilme hakkımızın da saklı tutulduğunu belirten yetkililer, önümüzdeki günlerde daha güvenli Samsung cihazlarını bizlere sunmak için çalışmalara devam etmekteler.

Pek çok amiral gemisinden daha iyi bir telefon olarak çıkarılan Samsung Note 7, phablet dünyasının lideri olmak üzereyken kronik bir sorunla karşılaştı ve her an pazarın en az satılan cihazlardan birine dönüşebilir. Siz, bu konuda ne düşünüyorsunuz?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.