Samsung Uygulama Kapanma Sorunu Çözümü

Android uygulama kapanma sorunu Samsung ile özdeşleşmiş durumda. Samsung her modelinde Samsung Galaxy S6 ‘da bile kendiliğinden uygulama kapanma sorunu yaşıyor.


Samsung Galaxy S6 modelinde bile hafıza ve performans sorunları devam ediyor. Bir çok insan telefonu kullanırken uygulamanın kendini yenilediğini yada kapattığını söylüyor.  Yani telefonun özellikle çok yüksek olsa bu tarz sorunlar ile karşılaşabiliyoruz. Aslına bakarsanız telefonda 3 GB gibi bir ram bulunuyor ancak buna rağmen sorunlar olabiliyor. Şimdi bu sorunu nasıl çözebiliriz bunlara bakalım.

Android Uygulama Kapanma Sorunu

  • Eğer telefonunuzda harici olarak batarya tasarrufu ve performans uygulamaları var ise kaldırmalısınız.
  • Telefonun güncelleştirmeleri tam olarak yapıldı mı emin olun. Eğer güncelleştirmeler yapılmadıysa güncelleştirmeleri tamamlayın.
  • Bu tarz kapanma sorunları genellikle Facebook ve Facebook Messenger uygulamalarından kaynaklandığını belirtmek isteriz . Eğer ben bu uygulamalar olmadan da telefonumu kullanırım diyorsanız silin deriz. Facebook uygulamasını Google Chrome ile bağlamanız da mümkün dilerseniz Facebook bildirimleri Google Chrome ‘dan aktif edebilirsiniz. Uygulama kullanmadan da Facebook’u internet üzerinden kullanabilirsiniz.
  • Launcher uygulamaları da bu tarz sorunlara yol açmaktadır. Bizim önerdiğimiz TouchWiz yada günce Güncel Nova Launcher ‘da olabilir.
[Toplam:2    Ortalama:2.5/5]

Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.