Samsung Wifi Bağlanma Sorunu Çözümü

Samsung cihazınızda wifi bağlanma sorunu yada samsung wifi kopma sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki çözümleri uygulayabilirsiniz.


Samsung Wifi kopma sorunu veya hiç bağlanamama gibi sorunlarla genel olarak kullanıcılar karşılaşabiliyor. Aslına bakarsanız bu tarz sorunlar hemen hemen her model için karşılaşılan sorunlar ancak genel kullanıma göre Samsung tabanlı olarak bu konuyu açmak istedik. Genelde yeni bir internet bağlantısı denediğinizde yada otobüsteki wifi’ye bağlanmaya çalıştığınızda bu gibi sorunlarla sık sık karşılaşabiliyorsunuz. Bu sorunun bir kaç temel sebebi var biz bunlardan sizlere bahsedeceğiz ancak diğer farklı sebeplerde olabilir ve çözüm eğer işe yaramadığı takdirde bizlere sorununuzu bildirebilirsiniz ve anlık olarak sizlere yardımcı olabiliriz.

Samsung Wifi Bağlanma Sorunu Çözümü

1- Öncelikle bağlanmak istediğimiz ağ geçitinin IP adresini öğrenmemiz gerekiyor. Yani modemin IP adresi. Genel olarak 192.168.1.1 şeklindedir.

2- Ağ geçiti adresini bulduktan sonra Samsung cihazımızdan bağlandığımız Wifi bağlantısının üzerine basılı tutuyoruz. Gelişmiş seçeneğine tıklayıp Statik IP kısmına giriş yapıyoruz.

3- Bu kısımda ağ geçitine Modemin IP adresini yazıyoruz.

4- DNS kısmınıda 8.8.8.8 – 8.8.4.4 şeklinde yapıyoruz.

Muhtemel Diğer Çözümler

Yukarıda sizler için belirttiğimiz kullanıcıların en çok karşılaştığı sorunlardan bir tanesidir. Eğer bunu yaptığınız halde olmuyor ise öncelikle modemin kapatıp açmayı deneyiniz. Modemi kapattıktan sonra 5-10 saniye bekledikten sonra tekrardan açabilirsiniz.

Diğer seçenek olarak ise telefonunuzun güç tasarrufu modunda olup olmadığını kontrol ediniz. Çünkü bazen güç tasarrufu modu Wifi bağlantısını engelleyebiliyor.

Bir Cevap Yazın

6 Yorum Yapıldı

  • Arkadaslar samsung j2 cihazim aldigima bin pismanim wifi baglantisini yapiyorum ama baglanip tekrer kapuyo. Yani dakikalik otomatik olarak kopup tekrar baglaniyor

  • j7 2016 da wifiye baglaniyorum fakat chrome ve play store ve youtubeye baglanamiyorum ama facebook ve mesemgerde internet calisiyo ama digerlerinde internet baglanamiyor yazio acill yardim istiyorum ve bu wifi sorunu sadece benim modemde yasiyorum ama baskalari benim modemimden rahatlikla internet kullanabiliyorlar onlarda bu sorun olmuyo

  • Samsung j7 wifi ye bağlanamıyorum başkaları benim modeme bağlanıyor yardımınız için teşekkür ederim

  • Galaxy j7 2016 kullanıyorum. Internette sorun var diye bu telefon yuzunden onlarla kavga ettim evde herkesin wifi cekiyor bende cekmiyor. Her gün duzenli olarak çekmiyor j serisi pişmanlıktır sakın almayın sizi herkese kötüliycem garantide kabul etmiyor. Allah sizi bildigi gibi yapsın bıktım bu sorundan!