Samsung Yeni Bir Patent Daha Aldı

Samsung teknoloji devi cihazlarını Android ve Windows 10 işletim sistemi ile çalıştırmak için patent aldı.


Samsung teknoloji devi akıllı telefon pazarında satışlarını artırabilmek için yeni çalışmalar yapmaya devam ediyor. Pazarda şu anda en çok satışı yapan teknoloji devi Apple’i daha da yarışın gerisinde bırakmak için cihazlarına yeni özellikler katarken bazı konularda ciddi hatalar yapıyor. Galaxy Note 7’nin geleceğini yaptığı ufak teknik hatadan dolayı neredeyse bitiren Samsung cihazlarına fazla özellik ekleyip RAM’ını da düşük tutması ile telefonların kasmasını engelleyememiş oluyor. Şimdi Samsung yeni aldığı patent ile tarihe geçmeye hazırlanıyor. Buna göre yeni aldığı patent ile Samsung üreteceği telefon modellerinin hem Android işletim sistemli hemde Windows 10 işletim sistemli olarak çalıştırmayı düşünüyor.

İki İşletim Sistemi Birden

Samsung aldığı bu patent ile her hangi bir açıklama yapmayıp bundan sonra ki süreçte nasıl adımlar izleyeceğini belirtmedi. Fakat aynı anda iki işletim sistemini birden aynı telefonda çalıştırmak isteyen Samsung’un bu patenti boşa almış olduğu tahmin edilmiyor.

Bundan sonra ki süreçte Samsung’un oldukça sağlam ve testler ile onaylanmış adımlar atarak yeni üreteceği cihazlarına hem Android İşletim sistemi hemde Windows 10 işletim sistemini yükleyeceği düşünmektedir. Özellikle bu yeni pantentin amiral gemi modellerine yüklenmesi bekleniyor. Giriş ve orta seviye cihazlara bu özelliğin geleceği beklenmemekte olup Samsung’un kendi telefonlarına özel ürettiği işletim sistemi hakkından ne tür planlar içerisinde olduğu bilinmiyor. Ancak bu patent ile kendi işletim sistemini Samsung unutmuş gibi görünmektedir.

Bir Cevap Yazın