Sanal İkiz Yardımıyla İklim Değişikliğine Dur Diyecek

Dassault Systèmes, 2040 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşmak için yol haritasını belirledi.

  • 16 Ağustos 2021
  • Sanal İkiz Yardımıyla İklim Değişikliğine Dur Diyecek için yorumlar kapalı
  • 667 kez görüntülendi.
Sanal İkiz Yardımıyla İklim Değişikliğine Dur Diyecek

Dassault Systèmes, 2040 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşmak için yol haritasını belirledi. Şirket, Sanal İkiz Deneyimleri yardımıyla hem kendisinin hem de hizmet verdiği endüstrilerin emisyonlarını azaltmaya yardım ederek iklim değişikliğine karşı savaş açıyor.
 

  • Sanal İkiz Deneyimleri (VTE) ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetiminde (PLM) dünya lideri olan Dassault Systèmes, Paris Anlaşması kapsamında 1,5 santigrat derece hedefiyle uyumlu bir şekilde emisyonları azaltmayı hedefliyor.
  • Şirket, 2040 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşmak için pratik bir yol haritası stratejisi benimsiyor.
  • Belirlenen taahhütler, endüstrinin küresel ölçekte ve yüksek hızda sürdürülebilirliğe ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla şirketin Sanal İkiz Deneyimleri geliştirmesini destekliyor.

 

 Dassault Systèmes, Bilime Dayalı Hedefler Girişimi’nin (SBTi) Paris Anlaşması ve SBTi en iyi uygulama kılavuzuna uygun olan sera gazı emisyonlarını azaltma hedeflerini onayladığını duyurdu. Şirket ayrıca, Sanal İkiz Deneyimlerinin kullanımıyla küresel ölçekte ve yüksek hızda sürdürülebilirliğin sağlanmasına yardımcı olmak için 2040 yılına kadar net sıfır emisyon elde etme taahhüdünde bulundu.

 

Dassault Systèmes’in onaylanan hedefleri, şirketin operasyonlarından (kapsam 1 ve 2) kaynaklanan emisyonları kapsıyor ve Paris Anlaşması’nın en iddialı amacı olan ısınmayı 1,5 santigrat derecede tutmak için gereken azaltmalara uygunluk gösteriyor. İş seyahatlerinden, çalışanların işe gidip gelmesinden ve değer zincirinden (kapsam 3) kaynaklanan emisyonlar için belirlenen hedefler ise SBTi en iyi uygulama kılavuzu ile uyumlu.

 

Dassault Systèmes, diğer emisyonları dengelemek ve 2040 yılına kadar sürdürülebilirlik taahhütlerini yerine getirmek için, karbondioksiti atmosferden kalıcı olarak uzaklaştıran yenilikçi teknolojik çözümlerin 3DEXPERIENCE platformu üzerinde geliştirilmesi konusunda endüstriyel firmalarla ortaklık yapacak.

 

3DEXPERIENCE platformu, Sanal İkiz Deneyimlerinin merkezinde yer alıyor. Platform, üretim, sağlık, inşaat ve diğer ekonomik sektörlerde endüstriyel dönüşüme yön veren Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) uygulamaları için oyunun kurallarını değiştirir nitelik taşıyor. Ayrıca platform, şirketlere ve müşterilere sürdürülebilir yenilikleri hayal etmek, geliştirmek ve sunmak için tamamen yeni bir yaklaşım sağlıyor. Çığır açan fikirleri risk almadan test etmek ve geliştirmek için gerçek dünya verilerini entegre eden senaryoları platform sayesinde simüle edebilen şirketler, emisyonlar ve atıkları azaltmak için değer yaratma sürecini düzenleme imkânına sahip oluyor.

 

Dassault Systèmes Başkan Yardımcısı ve CEO’su Bernard Charlès, konuyla ilgili görüşlerini, “Dassault Systèmes olarak bilime dayalı bir şirketiz ve amacımız; ürünleri, doğayı ve yaşamı birbiriyle uyumlu hale getirmek. 3DEXPERIENCE platformumuz ve Sanal İkiz Deneyimlerimiz ile güçlendirdiğimiz müşterilerimiz, daha sürdürülebilir bir ekonomi yaratmak için çevresel ayak izlerini ve ‘eko-faturalarını’ azaltıyor. Bu kapsamda, onaylanmış emisyon hedeflerimize ve net sıfır taahhüdümüze ulaşmak için pratik bir yol haritası stratejisi uyguluyoruz. Sürdürülebilirliğe geçişte işletmeleri destekleyen sektör çözümlerini ve en iyi uygulamaları sağlayarak ürünleri, doğayı ve yaşamı daha da uyumlu hale getirebileceğimize ve önümüzdeki on yıl içinde Paris Anlaşması hedeflerine ulaşma yolculuğuna anlamlı bir katkı sağlayabileceğimize inanıyoruz” sözleriyle anlattı.

 

Dassault Systèmes, yürüttüğü faaliyetlerde Paris Anlaşması’nın hedeflerine ulaşılmasına yardımcı olmak ve iklim değişikliği tehdidine karşı küresel çalışmaları desteklemek için sürekli çaba sarf ediyor. Dassault Systèmes, sürdürülebilirliği kendi faaliyetlerine dahil etmenin ve müşterilerine sürdürülebilir inovasyon için gereken teknolojiyi sağlamanın yanı sıra atık, tüketim ve endüstriyel süreçlerin çevre üzerindeki etkilerini toplu olarak azaltmak için çeşitli paydaşlarla birlikte çalışıyor. Bu kapsamda Dassault Systèmes, hem Avrupa Yeşil Dijital Koalisyonu hem de GeSI’nin Amaç Sahibi Dijital girişiminin kurucu üyeleri arasına katıldı. Şirket ayrıca Corporate Knights 2021 Clean200 listesine girmeyi başardı ve MSCI’dan ESG AA notu elde etti.

 

Benimsenen stratejiyi ekibiyle destekleyen Carbon Intelligence Yönetim Kurulu Başkanı Jonathan Sykes, “Dassault Systèmes’i hem kendi operasyonlarında, hem de tedarikçilerinde ve müşterilerinde iklim eylemini hızlandırdığı için bu iddialı taahhütlerinden dolayı tebrik ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı