Sanofi’de üst düzey atama

Senem Korol, Sanofi Genzyme’ın Uluslararası ve Çin’den sorumlu İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı                                                                                        Senem Korol, Sanofi Genzyme Uluslararası ve Çin’den Sorumlu İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı.

  • 25 Ağustos 2021
  • Sanofi’de üst düzey atama için yorumlar kapalı
  • 562 kez görüntülendi.
Sanofi’de üst düzey atama

Senem Korol, Sanofi Genzyme’ın Uluslararası ve Çin’den sorumlu İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı 

 

                                                                                   

Senem Korol, Sanofi Genzyme Uluslararası ve Çin’den Sorumlu İnsan Kaynakları Direktörü olarak atandı. Senem Korol son olarak, 2020 yılından bu yana Sanofi Türkiye, Levant ve İran İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmaktaydı.

Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2007 yılında mezun olan Senem Korol, kariyerine 2007 yılında Coca-Cola Türkiye’de Avrasya ve Afrika bölge çalışanlarının eğitim süreçlerinden sorumlu olarak Eğitim Departmanı’nda başladı. 2014 yılına kadar Coca-Cola bünyesinde şişeleyici organizasyon da dâhil olmak üzere Türkiye, Kenya ve Rusya’da İK iş ortağı, eğitim, gelişim ve yetenek yönetimi sorumlulukları gibi çeşitli insan kaynakları rollerinde görev aldı. Devam eden süreçte iki yılı aşkın bir süre boyunca Koç Holding bünyesinde Arçelik grubunda Avrupa, Amerika ve Ortadoğu, Kuzey Afrika Bölgesi İnsan Kaynakları Grup Müdürü olarak görev alan Senem Korol , Sanofi’ye Temmuz 2018’de Sanofi Türkiye’nin tüm insan kaynakları süreçlerinden sorumlu olduğu Ülke İnsan Kaynakları Direktörü olarak katılmıştı.  

Senem Korol yeni görevinde, Sanofi Genzyme’ın Çin dahil uluslararası tüm insan kaynakları süreçlerinden sorumlu olacak. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı