Schneider Electric Veri Merkezlerindeki Yetenek Eksikliğine Yönelik Çözüm Yollarını Açıkladı

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, bilgi depolama ve yönetme konusunda kritik bir rol üstlenen veri merkezlerinde yaşanan yetenek açığına dikkat çekiyor.

  • 20 Eylül 2023
  • Schneider Electric Veri Merkezlerindeki Yetenek Eksikliğine Yönelik Çözüm Yollarını Açıkladı için yorumlar kapalı
  • 159 kez görüntülendi.
Schneider Electric Veri Merkezlerindeki Yetenek Eksikliğine Yönelik Çözüm Yollarını Açıkladı

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, bilgi depolama ve yönetme konusunda kritik bir rol üstlenen veri merkezlerinde yaşanan yetenek açığına dikkat çekiyor. 

Uptime Institute tarafından yayınlanan son araştırmalara göre, 2025 yılına kadar dünya genelinde veri merkezlerini çalışır durumda tutmak için en az 2,3 milyon tam zamanlı personel gerekecek. Özellikle Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki internet devleri ve yerleşim sağlayıcıları bu talebin büyük bir bölümünü oluşturuyor. Bu noktada Schneider Electric, veri merkezi yetenek açığını giderme yolunda atılması gereken adımlara dikkat çekiyor.

Şirketin veri merkezi yetenek açığını kapatma için yürüttüğü stratejik adımlar ise şunlar:

1. Gig Ekonomisini Benimsemek: Kısa vadeli sözleşmeler ve serbest çalışma ile karakterize edilen gig ekonomisi, hızla popülerlik kazanıyor. Veri merkezi şirketleri, çeşitli yeteneklere sahip profesyonellere hızlı erişim sağlayarak projeleri hızlandırabilir ve maliyetleri kontrol altında tutabilirler.

2. Aktarılabilir Yeteneklere Odaklanmak: Veri merkezlerinin ihtiyaç duyduğu beceriler sadece teknik uzmanlıkla sınırlı değil. Farklı alanlarda deneyime sahip bireyler, veri merkezi operasyonlarında da başarılı olabilirler. Bu çeşitlilik, sektöre yeni bakış açıları getirebilir ve inovasyonu teşvik edebilir.

3. Mentorluk Programları ile Desteklemek: Yeni nesil veri merkezi yeteneklerini teşvik etmek için mentorluk programlarına önem verilmelidir. Deneyimli profesyoneller, yeni başlayanlara rehberlik ederek beceri açığını kapatmalarına yardımcı olabilirler.

Schneider Electric, bu adımların yanı sıra profesyonel gelişim platformları gibi özel oluşumlarla sektör oyuncularının mevcut yeteneklerini yükseltmelerine ve yeni teknolojik, sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği gelişmelerine ayak uydurmalarına yardımcı olarak veri merkezi sektöründeki beceri açığını kapatmaya yardımcı olmak için çalışıyor.

Schneider Electric Hakkında

Schneider’in amacı herkesin enerji ve kaynaklardan en iyi şekilde faydalanmasına yardımcı olmak, süreçleri ve sürdürülebilirliği ilişkilendirmektir. Schneider Electric’te biz buna Life Is On diyoruz.

Misyonumuz Sürdürülebilirlik ve Verimlilikte dijital iş ortağınız olmaktır.

Dijital dönüşümü teşvik etmek amacıyla kullanım döngüsünün tamamında dünya lideri süreç ve enerji teknolojilerini, uç nokta – bulut bağlantı ürünlerini, kontrolleri, yazılım ve hizmetleri entegre ediyor; evler, binalar, veri merkezleri, altyapı ve sektörlerde entegre şirket yönetimini mümkün kılıyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı