Teknoloji ve Haber Sitesi

Seher Onay’ın sunduğu Dokun Hayata’nın konuğu “Şahverdi Ali Eren’di

  Özel konu ve konuklarıyla Dokun Hayata programında izleyenlerle buluşan Seher Onay, geçtiğimiz günlerde ünlü oyuncu Şahverdi Ali Eren'i ağırladı.

  • 19 Eylül 2021
  • 88 kez görüntülendi.
Seher Onay’ın sunduğu Dokun Hayata’nın konuğu “Şahverdi Ali Eren’di
 
Özel konu ve konuklarıyla Dokun Hayata programında izleyenlerle buluşan Seher Onay, geçtiğimiz günlerde ünlü oyuncu Şahverdi Ali Eren'i ağırladı.
 
Diziler ve Kültür & Sanat hakkında konuşmalar gerçekleştirilen programda ünlü oyuncu Şahverdi Ali Eren'in Savaşçı dizisine başlama ve karakter rollerinin uzamasıyla ilgili süreçten söz edildi. Şahverdi Ali Eren açıklamalarında; " Öncelikle kötü karakter dediğimiz, anlatılan hikayenin karşı görüşü yani antikarakter olarak projeye dahil oldum ve 6-7 bölüm sonrasında öldürüleceğimi biliyordum. Özellikle söylenmese bile ordaki hikaye çoğu zaman böyle sonuçlanır. Ancak yönetmenimiz Murat Saraçoğlu'nun bana doğaçlama yapmam konusunda izin vermesiyle hikayem de orda başladı. İlk olarak gülüş yani normalde ben öyle gülmüyorum ancak karakterin gülüşünü annemden aldım ve bu da yönetmenin çok hoşuna gitti. Sonrasında yavaş yavaş doğaçlamalarla ilave espriler yaptım, oradaki o ayrıntıyı ve farklılığı gören değerli senaristlerimiz benim üzerime tekrar komik sahneler yazılmaya başlandı. Daha sonrasında ise bir sahneyi duygusal şekilde oynayarak duygusal derinliği de ortaya çıkardım, kötü karakter olmasına karşın duygusal derinliği senaristler ve yönetmene vermemden dolayı biraz bu yöne doğru evrilmeye başlandı. Seyfinin devam edebilmesi için kırılma noktası gerçekleşti ve Seyfi iyi tarafa doğru döndü. " ifadelerine yer verdi.
 
Sunucu Seher Onay da açıklamalarında" Aslında Seyfi karakterine çok fazla mesaj yüklendi, Seyfi Savaşçı'nın yumuşak yüzüydü" ifadelerine yer verdi.
 
Tiyatro oyunlarına da değinen ünlü oyuncu Şahverdi Ali Eren, Karmakarışık adlı oyunu Çiğli'de sahnelediklerini ve aynı zamanda pek çok oyunun çalışmalarına başladıklarını ve diğerlerini pandemiden dolayı sahneleyemediklerini ifade eden ünlü oyuncu Şahverdi Ali Eren tiyatro çalışmalarına da devam ettiklerini ifade etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı