senCard Flexi Peryön’de İlk Defa Yapılan HR Tech Oturumuna Katıldı

Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinin üyesi olduğu ve üye şirket sigortalılarının tüm ihtiyaçlarını tek kanaldan yönetmelerini sağlayan senCard’ın çalışan ödüllendirme platformu senCard Flexi; 5-6 Ekim tarihlerinde Harbiye Cemal Reşit Rey’de düzenlenen PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi’nde İK profesyonelleri ile buluştu.

  • 11 Ekim 2022
  • senCard Flexi Peryön’de İlk Defa Yapılan HR Tech Oturumuna Katıldı için yorumlar kapalı
  • 220 kez görüntülendi.
senCard Flexi Peryön’de İlk Defa Yapılan HR Tech Oturumuna Katıldı

Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinin üyesi olduğu ve üye şirket sigortalılarının tüm ihtiyaçlarını tek kanaldan yönetmelerini sağlayan senCard’ın çalışan ödüllendirme platformu senCard Flexi; 5-6 Ekim tarihlerinde Harbiye Cemal Reşit Rey’de düzenlenen PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi’nde İK profesyonelleri ile buluştu. senCard Flexi, bu sene ilk defa Kongre’nin ikinci gününde fuaye alanına kurulan açık sahnede gerçekleşen HR Tech’in oturum sponsoru oldu. HR Tech kapsamında gerçekleşen “senCard Flexi ile Sunduğunuz Değerleri Görünür Kılın” adlı oturumda; kullanım kolaylığı sunan modüler ve teknolojik altyapısı sayesinde yan hakların belirlenmesinde kişiselleştirilmiş çalışan deneyiminin mümkün olduğundan bahsedildi. senCard Flexi’yle çalışanların yan haklarını kendi beğeni ve ihtiyaçlarına göre nasıl özelleştirebildikleri anlatıldı. 

 

Şirketlerin çalışanlarına sundukları yan hakları yönetebilmelerini sağlayan ve çalışanların yan haklarını diledikleri gibi seçmelerine imkân tanıyan senCard Flexi; 5-6 Ekim 2022 tarihlerinde Harbiye Cemal Reşit Rey’de düzenlenen 30. PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi’nde şirketlerin üst yönetimleri ve İK profesyonelleri ile bir araya geldi. 6 Ekim tarihinde HR Tech sponsorluğu kapsamında gerçekleşen “senCard Flexi ile Sunduğunuz Değerleri Görünür Kılın” oturumunda konuşan Bupa Acıbadem Sigorta Kurumsal Satış ve Verimlilik Genel Müdür Yardımcısı Işıl Küçük ve ATP Digital’in Direktörü Okan Kurdoğlu, SenCard Flexi’nin kullanım kolaylığı sunan teknolojik altyapısı sayesinde yan hakların belirlenmesinde kişiselleştirilmiş çalışan deneyiminin mümkün olduğunun ve bu yan hakların seçilmesinin şirkete bütçe ve maliyet avantajı getirdiğine dikkat çektiler. Özellikle Türkiye'de sektörlerinde lider ve öncü şirketlerin maliyetlerini doğru yönetebilmek, rekabette farklılaşabilmek için yan haklar programlarına yatırım yapmaya devam ettiklerine değindiler. Önümüzdeki dönemlerde iş-yaşam dengesinin kurulmasını kolaylaştıracak şekilde yeni yan hakların hayatımıza daha da fazla gireceğini düşünüyor ve bu uygulamanın popülerliğini artırmak için çalışmaya devam edeceklerini ifade ettiler.

 

Çalışan bağlılığı yan haklar ile ilgili

Oturumda konuşan, Bupa Acıbadem Sigorta Kurumsal Satış ve Verimlilik Genel Müdür Yardımcısı Işıl Küçük yetenek yönetiminin iş dünyasının en kritik gündemi olduğuna dikkat çekti. Küçük, “Yetenek savaşlarının giderek yoğunlaştığı iş dünyasında, çalışanlara sunulan hakların daha esnek, daha görünür ve takdir edilir hale getirilmesi çok önemli bir hal almış durumda ve günümüz dünyasında şirketler de çalışanlarına ‘kişiselleştirilmiş çalışan deneyimi’ sunmayı hedeflemektedirler. senCard Flexi ile çalışanlar kendilerine sunulan yan haklardan kendi ihtiyaç ve beğenilerine göre seçim yapma şansına sahip oluyorlar. Böylece çalışan mutluluğu ve bağlılığı da artmış oluyor. Bu hem şirketler hem de çalışanlar için zaman ve operasyonel süreçlerden tasarruf etme imkanı da sunuyor” ifadelerini kullandı.

 

senCard Flexi ile kişiselleştirilmiş çalışan deneyimine katkı

Günümüz dünyasında şirketlerin verimliliklerini optimize etmek için çalışanlarına ‘kişiselleştirilmiş çalışan deneyimi’ sunmayı önceliklendirdiklerini söyleyen Işıl Küçük, yetenek savaşlarının giderek yoğunlaştığı iş dünyasında çalışanlarınıza sunduğunuz hakları daha görünür ve onlar tarafından da takdir edilir hale getirmenin önemine dikkat çekti. Çalışanların yan haklarını diledikleri gibi seçmelerine imkân tanıyan senCard Flexi platformunun bu yönüyle değerli bir İK aracı olduğunu belirten Küçük, “Yeni nesil başta olmak üzere tüm çalışanlar, yan hakların seçimi konusunda esnek olmayı bekliyorlar. Kullanma olasılıkları düşük haklar yerine, kendi seçimlerine uygun yan haklar tasarlamak istiyorlar. Bu esneklik çalışana memnuniyet ve bağlılık sağlarken, hakların doğru seçilmesi şirkete bütçe ve maliyet avantajı getiriyor” dedi.

 

Esnek seçimlerle gelen esenlik

senCard Flexi; çalışanların, şirketin kendilerine sağladığı temel ve yan haklara ilişkin toplam değeri görebilmelerine, detaylarını kolayca inceleyebilmelerine ve kendilerine sunulan yan haklardan beğeni ve ihtiyaçlarına göre seçim yapabilmelerine olanak tanıyor. senCard Flexi ile platformda sunulan pazaryeri üzerinden birçok yan hakkı alıp satabiliyorlar.

 

Kullanıcı dostu etkin bir platform

Oturumda senCard Esnek Yan Haklar Platformu’nun sistem tasarımını ve teknoloji altyapısını özetleyen ATP Digital Direktörü Okan Kurdoğlu, “ATP Digital olarak, müşterilerimizi doğru anlamayı ve onlara teknolojinin sunduğu en üst düzey imkanları sağlamayı hedefliyoruz. SenCard Flexi Esnek Yan Haklar Platformu’nda da kolay kullanım ve en iyi uygulama deneyimi ile birlikte çalışanlara kişiselleştirilmiş bir hizmet, kurumlara da çok olumlu bir çalışan deneyimi ile birlikte gelen verimlilik sağlamayı hedefledik. Bu platformu sürekli gelişen ve yaşayan bir yapı olarak sektör ihtiyaçlarına göre güncellemeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı