Sense5’in İmrendirecek 3 Özelliği

Kendine has yazılımıyla sizleri hayran bırakacak olan HTC’nin yazılımı olan Sense5’in en iyi 3 özelliğini sizler için sıraladık.


Pek çok arayüz gibi, Htc’nin de kendine has bir arayüzü ve kendine has arayüzünün, özellikleri mevcut. Bu özelliklerin pek çok yerde bulunmaması ise Htc kullanıcılarını elbette özel kılabiliyor. Birçok yönden farklı olan Sense, özellikle beşinci sürümü ile birlikte fazlaca yeniliğe imza atarken kısa zamanda istikrarlı bir stabilizasyon da yakaladı denebilir. Cihazları oldukça kararlı çalışan ve arayüz uyumu ile batarya performansının hayli iyi olduğu söylenebilen Sense5 ve Htc cihazlarının, imrendirecek 3 arayüz özelliğini sizlerle paylaşmaya karar verdik. Siz de, bu özellikleri inceleyerek bir Htc cihaz sahibi olmayı düşünebilirsiniz.

Blinkfeed

Pek çok markanın arayüzünde olmasına rağmen, Blinkfeed kadar stabil çalışan bir portal daha mevcut değil maalesef. Samsung’un Flipboard’ı çok fazla ram sömürür ve şarj harcarken, diğer markaların çalışmalarından bahsetmiyoruz bile. Oysa Blinkfeed, oldukça kararlı ve sabit, sade bir arayüz ile harika işler yaratabiliyor. İlgi alanlarınıza yönelik pek çok haberin sergilendiği Blinkfeed’de dilediğiniz gibi takılabilirsiniz.

Güç Tasarrufu Modu

Hiçbir markada güç tasarrufu modu yokken, Htc’de vardı. Sense arayüzü sayesinde zaten oldukça yii bir batarya performansına sahip olan ve bunu geliştirmek isteyen Htc, aynı zamanda güç tasarrufu modunu da devreye sokarak cihazı daha uzun süre kullanmanızı sağlayabiliyor ve çok az şarjınız kaldığında ultra güç tasarrufu modu da mevcut. Bu mod ile de telefonu sadece arama, mesajlaşma yetileri ile birkaç saatten çok daha fazla kullanabiliyorsunuz.

Sense Home

Lokasyon bazlı çalışan bir özellik olan Sense Home ile birlikte, lokasyonunuza göre uygulama değiştiren bir arayüz ile karşı karşıyasınız. Ofiste Gmail’i, evde Spotify’ı öne çıkaran bir yapay algoritma ister miydiniz? Htc, sizin için Sense Home’u geliştirdi.

Bir Cevap Yazın