Teknoloji ve Haber Sitesi

Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı

Sertleşme Sorunu Tedavisi Ve Penis Protezi Ameliyatı

Erektil disfonksiyon, her yaşlı erkeğin cinsel yaşamını olumsuz yönde etkileyen doğal bir yaşlanma belirtisidir. İlaçlar, egzersizler, pompalar vb. Ne yazık ki pek çok yöntem beklenen çözümü sağlayamıyor. Bu aşamada, erkeklerin korkunç rüyası haline gelen sertleşme sorunu, mucizevi penis protezi Ameliyatı sayesinde sonsuza kadar ortadan kalkıyor. Kesin sertleşme sorunu tedavisi olan bu yöntemi daha yakından inceleyelim.

 

Penis Protezi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

 

Size en uygun Penis Protezini seçerken kişisel tercihlerinizi ve tıbbi geçmişinizi göz önünde bulundurun. Doktorunuz yaşınıza, enfeksiyon riskinize ve önceki sağlık durumunuza, yaralanma veya tedavinize göre bir tasarım türü önerebilir. Penis protezi, penis içerisine yerleştirilip ereksiyon görevini üstlenen implant çubuklardır. İktidarsızlık sorununa kesin ve kalıcı çözüm sunar.

 

Unutulmamalıdır ki, uygun bir penis protezi ile sertleşme sorununun nedeni ne olursa olsun kısa sürede tüm problemler kolaylıkla ortadan kalkacaktır. İki temel çeşidi vardır. Şişirilebilir cihazlar ve esnek,bükülebilir cihazlar. Bu cihazların kişiye bağlı olarak kullanımları uygundur. Seçim kararı doktor görüşmeleri sırasında netlik kazanır.

 

Penis Protezi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 

Penis Protezi ameliyatı genellikle bir sağlık merkezinde veya hastanede yapılır. Doktorunuz ameliyat sırasında uyumanız için ilaç (genel anestezi) veya alt vücut ağrısını önlemek için ilaç (spinal anestezi) verebilir. Doktorunuz ayrıca enfeksiyonları önlemeye yardımcı olmak için intravenöz antibiyotik reçete edecektir. Enfeksiyon riskini azaltmak için ameliyat bölgesi ameliyattan hemen önce tıraş edilir.

 

Penis Protezi Operasyonu Sırasında

 

Ameliyat sırasında bir noktada idrar toplamak için penisten mesaneye bir tüp (kateter) yerleştirilebilir. Doktorunuz penis başının altı kısmında, penis tabanına yakın kısımda ve protez çeşidine göre alt karın bölgesinde küçük bir kesi yapacaktır. Cerrahınız daha sonra, ereksiyon sırasında normalde kanla dolan penisin süngerimsi dokusunu gerecektir. Bu doku, erektil doku adı verilen iki içi boş odanın her birinde bulunur. Daha sonra doğru boyutta şanslı protezi seçecek ve implant silindirlerini penisinize yerleştirecektir.

 

Doktor iki parçalı şişirilebilir bir cihaz taktığında, pompa ve valf skrotuma yerleştirilir. Üç parçalı bir cihaz olması durumunda, doktorunuz ayrıca bir iç insizyon yoluyla karın duvarının altına bir sıvı rezervuarı yerleştirecektir. Cihaz yerleştirildikten sonra kesiler kapatılır ve dikilir. Şanslı çubuk ameliyatı genellikle 45 dakika ile bir saat sürer.

 

Penis Protezi Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

 

Penis implantasyonundan sonra ağrıyı hafifletmek için büyük olasılıkla ilaca ihtiyacınız olacaktır. Hafif ağrı birkaç gün sürebilir. Enfeksiyonu önlemek için bir hafta boyunca antibiyotik almanız da gerekebilir. Doktorunuz, iyileşme sürecinde penisin aşağıya doğru eğilmesini önlemek için penisinizi karnınızın alt kısmında tutmanızı ve göbeğinize doğru yön vermenizi tavsiye edebilir.

 

Çoğu erkek, ameliyattan yaklaşık dört ile altı hafta sonra şiddetli fiziksel ve cinsel aktiviteye devam edebilir. Erektil disfonksiyon artık tamamen ortadan kalkacaktır. Yaklaşık iki hafta sonra dikişlerinizi aldırmak için büyük olasılıkla doktorunuzu görmeniz gerekecektir. Bu noktada doktorunuz şişirilebilir penil implantları günde iki kez tamamen şişirmenizi ve indirmenizi önerebilir, böylece bunları kullanma alıştırması yapabilir ve silindirlerin etrafındaki alanı gerebilirsiniz.