Teknoloji ve Haber Sitesi

Şişli Mavi Gözlü Sultanı’na Veda Ediyor

Şişli’nin unutulmaz belediye başkanı ve Türk sinemasının dört yapraklı yoncasının mavi gözlü sultanı Fatma Girik, hayatını kaybetti.

  • 24 Ocak 2022
  • 154 kez görüntülendi.
Şişli Mavi Gözlü Sultanı’na Veda Ediyor

Şişli’nin unutulmaz belediye başkanı ve Türk sinemasının dört yapraklı yoncasının mavi gözlü sultanı Fatma Girik, hayatını kaybetti. Şişli, Fatma Girik için gözyaşı döküyor.

 

1989-1994 yılları arasında Şişli belediye başkanlığı görevini yürüten, aynı zamanda Yeşilçam’ın unutulmaz aktristlerinden birisi olan Fatma Girik, bugün-24 Ocak’ta aramızdan ayrıldı. Haksızlığın karşısında dimdik ve mağrur duruşuyla hem sinemada hem de siyasi hayatında baş eğmeyen kadın sembolü olan Fatma Girik, sadece Şişli’nin değil, tüm Türkiye’nin kalbinde taht kurmuştu.

Büyük sanatçıyı, başkanlığını yaptığı Şişli’den gözyaşları ve alkışlarla uğurlayacağız. Fatma Girik için ilk tören; 25 Ocak Salı günü saat 10.00’da Şişli Belediyesi Başkanlık Binası önünde gerçekleştirilecek. Saat 11.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenecek törenin ardından, Teşvikiye Camii’nde kılınacak öğle namazını müteakip, hayat arkadaşı Memduh Ün’ün yanına defnedilmek üzere Bodrum’a nakledilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı