Siz evde yokken gözünüz arkada kalmasın!

Özellikle yaz aylarında şehir dışı seyahatleri artarken, en merak edilen konuların başında evimizin güvenliği geliyor.

  • 18 Ağustos 2021
  • Siz evde yokken gözünüz arkada kalmasın! için yorumlar kapalı
  • 447 kez görüntülendi.
Siz evde yokken gözünüz arkada kalmasın!

Özellikle yaz aylarında şehir dışı seyahatleri artarken, en merak edilen konuların başında evimizin güvenliği geliyor. Peki, siz tatildeyken, eviniz kime emanet? Siz evde yokken gözünüz arkada kalmasın diye Pronet her daim evinizin güvenliğini sağlıyor. Evde olmayacaklar, şehir dışına gidecekler için güvenlik tüyoları Pronet’ten geldi.

Yaz aylarında en merak edilen konuların başında evimizin güvenliği geliyor. Peki, siz evde yokken, eviniz kime emanet? Konutlarda yaşanabilecek acil durumlar, hırsızlık, gaz sızıntısı, elektrik kaçağı gibi birçok tehlikeye karşı evlerimizde önlem almamız gerekiyor. Türkiye’nin lider güvenlik markası Pronet, siz evde yokken eviniz güvende kalsın diyerek, sizin ve sevdiklerinizin güvenliğini korumaya yardımcı oluyor.

 İşte siz tatildeyken evinizin güvende olmasını sağlayacak öneriler;

  • Evden ayrılırken kapı, pencere ve balkonunuzun kilitlenmiş olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz. Kilitlenmemiş ya da yeterince güvenliği sağlanmamış evler hırsızların en çok tercih ettiği noktalardır. 
  • Değerli eşyalarınızı mümkün olduğunca evde değil, banka kasasında saklayın. 
  • Kapınızın kilitlerinin güvenli olup olmadığını kontrol edin, eğer iyi bir kilit sisteminiz yok ise mutlaka değiştirin. 
  • Genel kanının aksine evden ayrılırken, ışıkları açık bırakmak, evde kimsenin olmadığının bir göstergesi olabilir. Siz evde yokken ışıkların sürekli açık kalması evde kimsenin olmadığı algısı yaratarak, hırsızlık olaylarına davetiye çıkarabilir. 
  • Siz evde yokken, posta kutunuzda biriken belge ve faturalar hırsızlar için önemli ipuçlarıdır. Şehir dışına çıkarken posta kutunuzu birine emanet ederek, size gelen evrak ve belgelerin alınmasını isteyebilirsiniz. 
  • Tatile çıkarken evde bulunan bütün elektronik cihazları kontrol edin ve mümkünse elektrik bağlantılarını kapatarak evinizde oluşabilecek herhangi bir elektrik kaçağı ve diğer tehlikelere karşı önlem alın. 
  • Aynı şekilde doğal gaz sızıntıları ve su baskınları yaşanma ihtimaline karşı gaz ve su vanalarını kapatın. 

Ancak bu tedbirler her zaman yeterli olmayabiliyor. Alınan tüm bu önlemlerin dışında evinizde yaşanabilecek tehlikelere karşı tam koruma sağlamak için profesyonel destek almak ve elektronik güvenlik sistemleri ile korunmak oldukça önemli. Elektronik güvenlik sistemleri sayesinde hırsızlık dışında, yangın, gaz kaçağı, su baskını gibi durumlarda, en hızlı şekilde müdahale ediliyor. Alarm Haber Alma Merkezi 365 gün sağladığı kesintisiz hizmeti, profesyonel ekibi ve teknolojik altyapısı sayesinde olası acil durumlara anında müdahale edilirken, tam kapsamlı koruma sağlanıyor. Herhangi bir tehlike anında kullanıcı, Alarm Haber Alma Merkezi tarafından ortalama 10 saniye gibi kısa bir süre içinde aranıyor. Hızlı müdahale ile Alarm Haber Alma Merkezi, tehlikeli durumlara anından müdahale etme imkânı sağlıyor. Yine kullanıcılar tarafından iletilen acil durumlara ve Alarm Haber Alma Merkezi’ne gelen tüm çağrılara anında cevap verilerek, süreç profesyonel bir şekilde yürütülüyor. Böylece siz evde olmasanız dahi eviniz Pronet Alarm Haber Alma Merkezi ile 7/24 korunurken, gözünüz arkada kalmıyor.

Evinizde yaşanabilecek tehlikeli durumlara karşı: Hırsızlık Alarmı

Sistem sayesinde evinize izinsiz giriş tehlikesi olduğu anda Pronet Alarm Sistemi tehlikeyi algılar, harici ve dâhili sirenler devreye girer. Bu alarm sinyali, anında Alarm Haber Alma Merkezi’ne iletilir. Pronet, tehlikeyi teyit ederek gerekli durumlarda emniyet güçlerinin adresinize yönlendirilmesini sağlar. Olay anında Kameralı Hareket Dedektörü sayesinde ise olayın görüntüsü saniyeler içerisinde telefonunuza iletilir. 

Siz tatildeyken evinizde yaşanabilecek yangın riskine karşı: Yangın Alarmı 

Alarm sisteminiz ile birlikte çalışan duman-ısı dedektörü evinizdeki duman ve ani ısı değişikliklerini fark eder ve Pronet Alarm Haber Alma Merkezi’ne sinyal gönderir. Pronet ortalama 10 saniye içinde size ulaşır, tehlikeyi teyit etmeniz halinde itfaiyeyi hemen ev adresine yönlendirir. 

Evinizde yaşanabilecek gaz kaçağı tehlikelerine karşı: Gaz Kaçağı Alarmı

Pronet gaz dedektörleri ile evinizde yaşanabilecek gaz kaçaklarına karşı önlem alabilirsiniz. Alarm sisteminiz, bu dedektör sayesinde evinizde bir gaz kaçağı oluşması durumunda hemen fark eder ve Pronet Alarm Haber Alma Merkezi’ne sinyal gönderir. Pronet ortalama 10 saniye içinde size ulaşarak, duruma en hızlı şekilde müdahale edilmesini sağlar.

Siz uzaktayken evinizde yaşanabilecek su baskınlarına karşı: Su Baskını Alarmı 

Ev alarm sisteminiz, evinizde meydana gelebilecek bir su baskını karşısında da alarm oluşturur. Pronet Alarm Haber Alma Merkezi de sizi ortalama 10 saniye içinde arayarak durum hakkında bilgi verir.

Siz yokken evinizi uzaktan kontrol etmek için: Akıllı Ürünler

Pronet Akıllı Kilit, Akıllı Priz ve Akıllı Zil çözümleri ile evinizi gönül rahatlığı ile kontrol edebilir, gözünüz arkada kalmadan tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı