Snapchat Bitmoji Nedir , Snapchat Bitmoji Nasıl Kullanılır ?

Konuya puan ver!

Snapchat tarafından geçtiğimiz yıl dudak uçuklatan bir rakama satın alınan Bitmoji uygulaması kişiye özel oluşturulan emojiler ile kendi emojinizi oluşturmanızı sağlayan ve popülerliği gittikçe artan bir uygulama.

Snapchat tarafından satın alındıktan sonra oldukça uzun süren bir teknik geliştirmenin ve görsel düzenlemenin ardından ilk iş olarak Snapchat uygulamasıyla entegre hale getirilip kullanıcılara sunulan uygulama markete koyulmasının üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen her geçen gün indirilme sayısını arttırarak geçtiğimiz hafta Android Market içerisinde en çok indirilen 2’inci uygulama oldu.

Snapchat aracılığıyla çıkartma olarak kullanabileceğiniz emojiler oluşturmanızı sağlayan uygulama içerisinde oluşturacağınız karakterin tüm özelliklerini düzenleyip size özel bir kombinasyon oluşturabiliyorsunuz. Aynı zamanda oluşturduğunuz bu emojiyi yapıştırma olarakta  kullanabilmektesiniz.

Snapchat için Bitmoji Nasıl Kullanılır?

İlk olarak Bitmoji uygulamasını buraya tıklayarak telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı telefonunuza indirip, giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekran üzerinden “Snapchat ile giriş yap” seçeneğine dokunmanız gerekiyor.
bitmoji-cinsiyet

Uygulama açıldıktan sonra karşınıza çıkan ekranda önce cinsiyet belirliyorsunuz. Cinsiyetin hemen sağında ise karakter çizimi için belirleyebileceğiniz iki çizimlendirme tekniği bulunuyor, hoşunuza gideni seçebilirsiniz.

Karakter çizimi ve cinsiyet ile ilgili seçimi yaptıktan sonra karşınıza kıyafet seçimi ve vücut şekillendirmesi yapabileceğiniz bir ekran çıkacak. Buradan karakteriniz için özel bir fiziksel yapı oluşturup kendi tarzınıza en uygun kıyafeti seçebilirsiniz. Onlarca kıyafet için dolaba giriş yapıp sağa ve sola kaydırarak kombinasyonlara göz atabilirsiniz.

karakter-sekillendirme

Tüm bu seçimler arasından bir tanesine karar kıldıktan sonra hemen ekranın sağ üst tarafta bulunan onay butonuna basmanız gerekiyor.

Onay verdikten sonra karşınıza çıkan “Snapchet’e bağlansın mı?” sorusuna evet diyerek devam edebilirsiniz.

Snapchat ile eşleşmeyi de onayladıktan sonra çıkartmaya ulaşabilmeniz için telefonunuzun kamerasında bazı tuşlamalar yapmanız gerekiyor.

karakter-secim

Snapchat ile kameranızı açtıktan hemen sonra telefonunuzun modeline göre çıkartmaların bulunduğu alanı bulmanız gerekiyor. Genellikle sol alt tarafta yer alan bir göz kırpma simgesidir.

Bu simgeye dokunduktan sonra karşınıza çeşitli durumlar içerisinde bulunan karakterinizin görüntüleri yansıyacak. Buradan herhangi birisinin üzerine dokunarak kameranıza ekleyebilir ve kendi oluşturduğunuz emoji ile tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Yorum yap