Snapchat Haritalar Nasıl Kapatılır ve Bazı Kişilere Gizlenir?

Snapchat’te insanların sizin nerede olduğunuzu görmelerini istemiyorsanız Snapchat harita izleme özelliğini kapatabilirsiniz. Normal şartlar Snapchat zaten eskiden sizin nerede olduğunuzu izliyor ve biliyordu. Bunu diğer arkadaşlarınıza göstermek yerine kendisi bu bilgiyi alıp kullanıcılara bulunduğu yere göre filtreler, arka planları gibi şeyler sunuyordu. Yaptığı bu güncelleme ile artık eğer harita izleme özelliği açık ise kullanıcılar sizin nerede olduğunuzu görebiliyor.

Bu özellik kimi zaman kulağa hoş gelse de bazı durumlarda başımızı yakabilecek gibi duruyor. Kimi zaman söylediğimiz ufak beyaz yalanlar bu özellik sayesinde ortaya da çıkabilir.

Bu tarz bir özelliği eğer kullanmak istemiyorsanız neyse ki kapatmak o kadar da zor değil.

Bu vakte kadar özelliği kullanıyor muydum?

Tabi şimdi bu özelliği eğer yeni duyduysanız ve hafiften eski söylediğiniz ufak beyaz yalanlar aklınıza geldiyse aklınıza dank diye gelen soru bu vakte kadar nerede olduğum biliniyor muydu sorusu olacak. Snapchat’in haritalar ile ilgili yaptığı güncellemeyi dahil eden bir güncellemeyi yaptıktan sonra uygulamayı açıp girince size aslında bu uyarı gelmiş olması gerekiyor. Harita özelliğinin kimlere gösterilebileceği size soruldu. Eğer gelen “Sadece Ben, Arkadaşlarım” seçenekleri arasından siz “Sadece ben” seçeneğini seçmediyseniz evet güncellemeden beri nerede olduğunuz paylaşılıyor.

Snapchat Haritalar Özelliğini Kapatma

Eğer bu özelliği hali hazırda kullanıyorsanız ancak daha fazla bu özelliği kullanmak istemiyorsanız Snapchat harita izleme özelliğini kapatması çok kolay.

  1. Bu özelliği kapatmak için Snapchat uygulamasını açın.
  2. Snap çektiğiniz ekran açıkken ekranı küçültme hareketini yapın. (Sanki cimcikleme gibi)
  3. Ardından harita özelliği açılacaktır. Sağ üstte “Ayarlar” butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayın.
  4. “Hayalet Modu” diye gördüğünüz sekmeyi aktif edin.

İşte Snapchat harita özelliğini kapatması bu kadar basit.

Snap Haritanızı Bazı Kişilerden Gizleyin

Eğer Snaphat haritayı kullanmak istiyor ancak yalnızca bazı kişilerin görmesini istemiyorsanız bu seçenek de mümkün. Bunu yapmak için yine yukarıda yaptığımız gibi Snapchat’i açıp ekranı küçültme hareketi ile haritaları açtıktan sonra Ayarlar kısmına tıklıyoruz. Açılan ekranın alt kısmından “Arkadaşlarımı Seç” seçeneğine tıklıyoruz. Bu kısımdan eğer belirli kişileri gizlemek istiyorsanız kısa yol olarak öncelikle “Tümünü Seç” seçeneğine tıklayın ve ardından haritayı göstermek istemediğiniz kişilerden tik işaretini kaldırın ve hepsi bu kadar.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)
Loading...

Yorum yap