Snapchat İle Daha Kaliteli Fotoğraflar Çekebileceksiniz!

Son zamanlarda çıkan sosyal paylaşım platformlarındaki haberlere göre Snapchat kullanıcılardan daha iyi görüntü için izin istiyor.

Konuya puan ver!

Snapchat dünyada nam salmış ve en çok kullanılan uygulamalar arasında olmasına rağmen bir çok kullanıcı tarafından sağlamış olduğu fotoğraf kalitesinden dolayı çok büyük eleştiriler alıyor. Kamera özellikleriniz her ne kadar iyi olursa olsun Snapchat uygulamasına tanınan kamera özelliği sınırlı olduğundan dolayı fotoğraflarınız olması gerekenden daha kötü bir kaliteye sahip oluyor.

Ancak son zamanlarda Reddit gibi sosyal paylaşım platformlarındaki kullanıcıların söyledikleri Snapchat kullanıcılarını heyecanlandırdı. Denilenlere göre Snapchat uygulaması kullanıcılardan daha kamera için izin istiyor. Yani bunun anlamı Snapchat kameranızı tam performans’ta yada şuan ki olduğundan daha iyi bir performansta kullanmak için izin istiyor anlamına geliyor. Bunun aksine ise bazı kullanıcılar bu durumun hiç de farkında değil. Reddit kullanıcılarının bazıları bu uyarı aldığını söylerken bir diğerleri ise herhangi bir bildiri almadıklarını söylüyorlar. Ancak aslına bakarsanız bu durum gayet olan bir durum. Bu tarz büyük uygulamalar yeni bir yenilik getirmeden önce uygulamanın yeni özelliğini BETA olarak yalnızca belirli kullanıcılarda deniyorlar. Alınan veri ve bilgilere göre eğer yeni özelliğin gidişatı iyi ise tüm herkes için bu özellik aktif ediliyor. Muhtemelen bu özellik için her şey yolunda giderse çok yakında tüm kullanıcılar artık çok daha iyi ve kaliteli fotoğraflar çekebilecekler.

snap

Peki Snapchat neden kaliteli fotoğraf kullanımına izin vermiyor ? Bu sorunun cevabı aslında çok basit. Tabi ki de veri kullanımını azaltmak , uygulamayı hızlandırmak gibi sebepler ilk sırada geliyor. Eğer buradaki en çok şarj tüketen uygulamalar konumuzu incelerseniz Snapchat’inde aralarında yer aldığını göreceksiniz. Bunun nedeni her kullanıcının hikayelerinde fotoğrafların cihazınızın tarafından indiriliyor olması ve bununda sizin şarjınızı deli gibi tüketiyor olması.

Buna rağmen Snapchat daha kaliteli fotoğraflar kullanmaya çok yakın bir sürede izin verecek gibi görünüyor ancak bunun kullanıcılara getirdiği avantaj kadar dezavantajları olacağından adımız gibi eminiz.

Yorum yap