Snapseed’e RAW Desteği Geldi


Snapseed, Google’ın en çok destek verdiği ve gelişmesine sıklıkla yer verdiği uygulamalarından bir tanesi. Bir Google uygulaması olarak kendine has pek çok rakibi bulunan uygulamanın, daha çok profesyonel kullanıcılar için profesyonel bir arayüz bulundurması, bir yandan kullanımı zorlaştıtırken, bir yandan da seçkinliğini arttırıyor diyebilmemiz mümkün. Zira, düzeltilmesinde zorluk yaşanan pek çok fotoğrafı rahat bir şekilde Snapseed ile düzenleyebilmeniz, profesyonel araçları ile mümkün olabiliyor. Normalde bunu Photoshop tarzı masaüstü programlarda yapabiliyor olmanız gerek ancak Snapseed, artık sizlere mobilden profesyonel fotoğraf düzenleme desteği verebiliyor

Pek Çok Uygulamanın Önünde

Uygulama, hem Play Store üzerinde kullanım oranı en yüksek olan uygulamalardan bir tanesi, hem de kullanıcı arayüzü son yıllarda kolaylaştırılmasına rağmen başta hemen herkese zor gelebiliyor. Ancak, bir süre sonra başka uygulama kullanamıyorsunuz ve Snapseed’in sihri buradan geliyor diyebiliriz. Uygulama, kendisinin kullanım oranını ve sıklığını, arayüze alışma sürecinden hemen sonra kesinlikle başarılı olarak işliyor diyebiliriz.

Hazır Filtre Yok

Snapseed’de, hazır filtreler ve benzeri renklendirmelere yer yok. Her şeyi manuel yani elle yapabiliyor ve hemen her düzenlemeyi photoshop’ta uğraşır gibi ayrıntılı paneller aracılığı ile yapabiliyorsunuz.

Fotoğraflara Raw Desteği

Android’e henüz gelen güncellemesi ile, bundan sonra fotoğraflara raw desteği de verebilecek olan Snapseed; raw uzantılı fotoğrafları da oldukça kolay bir şekilde düzenleme yeteneğine sahip olacak. Ios’a ise bu özellik Ios 10’dan sonra gelecek gibi görünüyor.

Raw Nedir?

Normalde jpeg yahut png uzantılı olarak gördüğünüz resimlerin piksel ve ayrıntı olarak katbekat kalitelisi olan Raw, özellikle profesyonel fotoğrafçıların ilk fotoğraf tercihi oluyor. Ayrıntılı, renklendirmesi ayırt edebilinen ve büyük boyutlu olan bu fotoğraflara artık Snapseed’de yer var.

Bir Cevap Yazın