Software République “Mobility 4.0 Challenge” yarışmasıyla yarının mobilitesini şekillendirecek

Software République'in Nisan 2021'deki kuruluş duyurusundan bu yana altı kurucu üye, geleceğin mobilite çözümlerini ve sistemlerini geliştirmeyi hedefleri olarak belirledi.

  • 14 Eylül 2021
  • Software République “Mobility 4.0 Challenge” yarışmasıyla yarının mobilitesini şekillendirecek için yorumlar kapalı
  • 441 kez görüntülendi.
Software République “Mobility 4.0 Challenge” yarışmasıyla yarının mobilitesini şekillendirecek

Software République'in Nisan 2021'deki kuruluş duyurusundan bu yana altı kurucu üye, geleceğin mobilite çözümlerini ve sistemlerini geliştirmeyi hedefleri olarak belirledi. Açık bir ekosistem içerisinde yeniliği teşvik etmeyi amaçlayan Dassault Systèmes, Orange, Atos, Renault Group, STMicroelectronics ve Thales, "Software République Mobility 4.0 Challenge" adlı yeni bir yarışma düzenlediklerini duyurdu. 

 

Altı büyük Avrupa şirketi bu yarışmayla ilk kez güçlerini bir araya getirerek katılımcılara veri, teknik araçlar, donanım ve yazılım prototipleme platformlarının yanı sıra bilgi ve uzmanlık desteği sağlıyor. Bu güç birliğiyle adaylara, Avrupa'daki mobilite sektöründe büyük etki ve değer yaratacak kullanım senaryoları oluşturma fırsatı sunuluyor.

 

Katılan adaylardan, Software République üyeleri tarafından sağlanan verileri kullanarak aşağıdaki beş temadan biri üzerinde çalışmaları isteniyor:

 

– Elektrikli Araçlarla ilgili kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi

– Çok modlu erişilebilirlik

– Akıllı Ulaşım

– Siber güvenlik

– Açık fikirler

 

Yarışma sayesinde tüm katılımcıların fikirlerini mobilite ve dijital sektörlerdeki büyük şirketlere sunmaları için eşsiz bir fırsat doğuyor. Projelerinin değer önerilerini hazırlayabilmeleri ve fikirlerinin prototipini geliştirebilmeleri için gerekli bütün verilere erişebilen adaylar, altı şirketten uzman katılımcılar tarafından da destekleniyor. Yarışmanın kazananları ise Software République ekosistemine entegre edilerek kuluçka merkezlerine alınıyor ve Ar-Ge tesislerine ayrıcalıklı erişim imkanı elde ediyor. Kazananlar, sağlanan bu potansiyel endüstriyel fırsatlara ek olarak, uluslararası saygınlığa sahip bir teknoloji fuarında projelerini sergileyerek medyada yer alma fırsatı yakalıyor ve Software République ortaklarının tesislerindeki ofis alanlarından yararlanabiliyor.

 

Jüri, Software République'in altı üyesinin temsilcilerinden oluşuyor: 

 

– Sophie Proust, EVP Grup'un Teknolojiden Sorumlu Başkanı, Atos Group

– Laurence Montanari, Ulaşım ve Mobilite Sektörü Başkan Yardımcısı, Dassault Systèmes

– Frédéric Vacher, 3DEXPERIENCE Lab İnovasyon Başkanı, Dassault Systèmes

– Jean-Marc Lafond, IoT Portföyü Direktörü, Orange Innovation

– Luc Julia, Bilimsel Direktör, Renault Grubu

– Gilles Le Borgne, EVP Mühendislik Başkan Yardımcısı, Renault Grubu

– Frédérique Le Grevès, Başkan Yardımcısı, Fransa Kamu İlişkileri Sorumlusu, STMicroelectronics & STMicroelectronics Fransa Başkanı ve CEO'su

– Stephane Royer, Grup Veriden Sorumlu Üst Yöneticisi, Thales

 

Katılımcıların başvuru yapmak için 6 Eylül-13 Ekim 2021 tarihleri arasında altı hafta süreleri bulunuyor. Ön seçim sürecinin ardından en iyi başvurular 20 Ekim – 20 Kasım tarihleri arasında prototip aşamasına geçiyor. Bu aşamadan sonra katılımcılar, projelerini jüriye sunmak için 20 Kasım – 6 Aralık tarihleri arasında iki haftalık bir hazırlık süresine sahip oluyor. Final aşaması ve kazananların duyurulmasının ise Aralık ayında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı