Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır? {Klavye Kısa Yol Tuşu}

Konuya puan ver!

Sonsuzluk işareti  8 rakamının yatay bir şekilde haline benzeyen bir semboldür. Bu işareti ilişkilerimizin tarihlerinin bitmediğine dair anlamlar içermesi için ya da bazı tarihlerin sonsuz olduğunu vurgulamak için kullanmaktayız. Özellikle bu tarz tarih gibi kullanımlarda sonsuzluk ifade ederken Atatürk’ün ölüm tarihinde 193∞ olarak kullanıldığını bir çok kez görmüşsünüzdür. Eğer sizde bu tarz sonsuzluk işareti nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız hemen kısa anlatımımızı inceleyebilirsiniz.

Sonsuzluk İşareti Klavye Kısa Yolu

Sonsuzluk işaretini yapmak için klavyeden Alt+8734 kombinasyonlarını kullanarak sembolü yapabilirsiniz. Ancak bazı bilgisayarlarda bu sembol yerine üçgen gibi farklı sembollerde çıkabilmektedir. Eğer sizde bu durumla karşılaşıyorsanız dilerseniz doğrudan buradaki yazımızdan “∞” sonsuzluk işaretini kopyalayabilir yada aşağıdaki çözümü uygulayabilirsiniz.

Windows İçin Güncel Çözüm;

1-Başlat menüsünün sağ kısmında kalan arama butonuna tıklayın.

2-Buraya “Karakter Eşlem” yazın ve karşınıza çıkan uygulamaya tıklayın.

3-Burada karşınıza kullanabileceğiniz tüm semboller gelecektir ve bu sembollerden sonsuzluk işaretini bulun.

4-Ardından “Kopyala” butonuna basın ve kullanmak istediğiniz yerde “yapıştır” işlemini gerçekleştirin.

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdiğiniz takdirde sorunsuz bir şekilde sonsuzluk işaretini yapmış olacaksınız. Eğer herhangi bir problem yaşarsanız yorum yaparak bizlerden yardım isteyebilirsiniz.

Sonsuzluk İşareti PNG

Yorum yap