Sony Marshmallow Güncellemesi Android 5.1.1'den Önce Gelecek

Sony Marshmallow Güncellemesi Android 5.1.1’den Önce Gelecek

Sony’in bazı akıllı telefonları Android 5.1.1 güncellemesi almadan direk Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacak.

Şuan Sony cihazlarından bir çoğu Android 5.0 Lollipop güncellemesi ile çalışıyor ve henüz hiç birisi 5.1.1 güncellemesine geçmedi. Görünen o ki şuan Xperia Z3+,Z4 tablet ve orta sınıftaki C4, C5 Ultra , M4 Aqua ve M5 Android 5.1.1 güncellemesi almayacak ve doğrudan Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacak gibi görünüyor.


Bir diğer yandan bu kötü haberin yanı sıra Android 5.0 kullanıcıları şuan için mükemmel bir hafıza sorunu yaşıyor ve güncellemeyi düzgün bir şekilde kullanamıyorlar. 5.1.1 güncellemesi bu açığı kapatabilecek iken herhangi bir şekilde bu güncelleme gelmeyecek.

Ancak yakında Sony cihazlarının 6.0 Marshmallow güncellemesini alacak olması güzel bir şey. Sony kullanıcıları Android’in son sürümü olan 6.0’ı sorunsuz bir şekilde kullanabilecekler.

Çok uzun bir süredir Sony kullanıcıları 5.0’ı kullanıyordu ve 5.1.1 güncellemesi bir türlü gelmiyordu. Bunun sebebi büyük ihtimal Sony cihazlarının doğrudan 6.0 sürümüne geçecek olması. Bu konuda Sony tarafından resmi bir açıklama gelmedi ancak şuan ki gidişat bunu gösteriyor. Türkiye’nin de 3G den 4.5 G ‘ye geçmesi gibi düşünün. Umarım çok yakında Sony kullanıcılarını sevindiren bir haber ile sizlere sevindirici bilgiler veririz.


Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.