Sony Xperia Z5 Premium 4K Ekran Özelliğine Sınırlama

1

Sony Xperia Z5 Premium 4K görüntü kalitesi ile akıllı telefon üreten ilk teknoloji üretici markası olmuştu. 5.5-inçlik ekranı ve görüntü kalitesi sayesinde kullanıcılarından büyük beğeni toplayan bu akıllı telefonun her alanda 4K ekran özelliğini kullanması bazı sorunlara yol açabiliyor. Bu sorunların başında ise şarj sorunu ve performans sorunu geliyor.

Haberin başlığında Sony 4K Ekran özelliğine sınırlama olayı aslına bakarsanız olumsuz gibi gözükse de olumlu bir durum. Siz telefonda oyun oynarken veya herhangi bir işlem yaparken sürekli 4K özelliğini kullanması kullanım açısından zevkli geliyor olabilir ancak telefonun şarjının çok çabuk bitmesine ve bazı performans aksaklıklarını sebep olabiliyor. Xperia Z5 Premium her alanda 4K kalitesi sunmaya çalışırken ekstra performans harcıyor. Bunu önlemek için Sony tarafından kabul edilip düzenlemeye gidilmesi düşünülen bir nokta sadece.

Sony‘de artık telefonun her alanda 4K özelliği vermemesi gerektiğini kabul edip yalnızca medya , fotoğraf , video gibi içeriklerde 4K özelliğinin sunulmasının faydalı olup diğer telefon işlemlerinde 1080p kalitesinde çalışmasının faydalı olabileceğini düşünüyor. Yani bir video ve fotoğrafta 4K özelliği gayet keyifli bir kullanım olanağı sunabilir ve 4K ‘nın farkını burada yaşayabilirsiniz ancak diğer işlemlerde aslında pek de gerekli olan bir şey değil.

Sony’in bu son değişimini yapmasının ardından telefonunuz sizlere yalnızca medya içerikelerinde 4K kalitesini sunacak ve böylelikle telefonunuzun şarjı daha uzun gitmekle birlikte performans açısından da daha iyi bir performans alacaksınız. Siz bu konu da ne düşünüyorsunuz ? Sizce 4K özelliği her işlemde olsun mu yoksa sadece medya’da olması yeterli mi ?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.