Sosyal Medyada Fenomen , Popüler Nasıl Olunur ?

1

Sosyal medyada fenomen olma ve herkes tarafından bilinme arzusu şuan ki internet kullanıcılarının çoğunda bulunan bir durum. Bu sosyal medya o kadar büyük bir okyanus ki bu okyanusun içine giren kullanıcılar ne yapacaklarını bilmeden çırpınıyorlar çünkü o kadar çok kişi , o kadar çok tarz , o kadar çok yöntem var ki , ne yapılması gerektiği kestirilemiyor. Bizde bundan dolayı sizlere bir kaç adım göstermek ve yardımcı olmak için bu konuyu açtık. Fenomen olma garantisi vermiyoruz tabi ki ancak en azından bir fikre sahip olabilirsiniz.

Facebook’ta Popüler Olmanın Yolları

Son zamanlarda facebook’ta fame olmak oldukça popüler olmakta. Fame ne demek kısaca anlatacak olursak nam, ün, şöhret ve herkesin sizin hakkınızda konuşması demektir. Eğer sizde öyle olmak istiyorsanız bu yazımızı dikkatlice okumalısınız.

Facebook’ ta ünlü olmak için öncelikle iyimser olmalısınız. Tek taraflı davranın ve dünyada olan sorunları ve haberleri ilk sizde öğrensinler. İşte o zaman sizin fame olduğunuzu düşünmeye başlayacaklardır. Eğer dikkat çekebilecek noktalara değinirseniz çok kısa süre içerisinde isminiz duymayan kalmayacaktır.

Facebook’ta çok beğeni almak için etkileyici konuşun. Bu sayede sizin farklı olduğunuz düşünülecektir. Güncel olarak yazı yazın. Yazılarınıza da önem verin. Güncel olmanız durumunda çok daha kısa süre içerisinde hedefinize ulaşabilirsiniz. Yalnızca hitap şeklinize dikkat edin. Ağır bir tavır sergilemeniz durumunda bu sizi unutulmaz yapacaktır. Uzun yazılardan kaçının. Kısa ve öz yazılar daha kolay ve çabuk algılanır.

Kullandığınız resimlere özen gösterin ve önem verin. Tüm dikkatleri üzerinize çekerek yazılarınızın da yayılmasını sağlamış olursunuz. Takipçilerinize de ayrıca dikkat etmeniz ve önem vermeniz gerekmektedir. Bu sayede ise takipçileriniz size yön gösterecektir. Bunun sonucunda sizde daha fazla kişiye ulaşmış olacaksınız. Facebookta ne kadar fazla kişi ile iletişim kurarsanız o kadar fazla ilerlemiş olacaksınız.

Twitter’da Popüler Olmanın Yolları

Bu yazımızda sizlere bu sorunun cevabını vereceğiz. Twitter’ da fenomen olanların nerdeyse hiçbir tanesi kendi karakterleri ve isimleri ile bu mecrada yer almıyor. Bu nedenle ilk olarak kendinizi bir marka olarak düşünmeniz gerekiyor. Hedef kitlenizi belirlemeniz ve kimlere hitap edeceğinize baştan karar vermeniz gerekmektedir.

Twitter takipçi arttırmak için kesinlikle “ben beni takip ederim” düşüncesinden uzak durmanız gerekmektedir. Bu düşünce ile takipçi sayınızı arttıramazsınız. Yalnızca loser olarak kalırsınız.

Twitter’ da hastag olmazsa olmazlardandır. Ancak hastag’ı her tweette kullanmayız. Özelliklede konu ile ilgili söyleyecek olduğunuz değişik bir lafınız yoksa aralarda kaynayıp yok olursunuz. Takipçileriniz arttırdıktan sonra ise zaten kendi hastaglerinizi oluşturmaya başlayacaksınız.

Kesinlikle özgün olmanız gerekiyor. Kimseyi taklit etmeyin. Sosyal medyanın bir bütün olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Diğer sosyal mecralarda karakterinizi mutlaka kullanın örneğin karakterinize iat bir blog açabilirsiniz. Yalnızca bu blogda yalnızca tweetleriniz yer almamalı. Blogunuzda 140 karakterin dışına çıkın. Takipçi sayınızı arttırmak için zamanınızı devamlı ayırmanız gerekiyor. Ara sıra tweet atıyorsanız takipçi sayınızı arttırma gibi bir şansınız yok.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.