Teknoloji ve Haber Sitesi

Sosyal medyadan yükselen ses

Elektrik ve doğalgaza gelen zamlara yurttaşların tepkisi büyüyor.

  • 18 Ocak 2022
  • 106 kez görüntülendi.
Sosyal medyadan yükselen ses

Elektrik ve doğalgaza gelen zamlara yurttaşların tepkisi büyüyor. Sosyal medyada başlayan #HemenDevletleştirme kampanyası yoğun ilgiyle karşılandı.

Yurttaşlar en düşük seviyelerde kullanmalarına rağmen gelen fahiş elektrik ve doğalgaz faturalarına isyan ediyor. Ülkenin dört bir yanından atılan tweetlerde faturalarını paylaşan yurttaşlar, #HemenDevletleştirme etiketini kullanarak enerji şirketlerinin devletleştirilmesi çağrısı yapıyorlar.

Enerji sektöründe #HemenDevletleştirme

Türkiye Komünist Partisi'nin bir süredir yürüttüğü kamu kaynaklarının devletleştirilmesi çalışması toplumda karşılık bulmuş; TKP geçtiğimiz günlerde yaptığı Olağanüstü Konferans'ta enerji sektörünün acilen devletleştirilmesi ve elektrik ve doğalgazın üretimden dağıtımına, bütün aşamalarında, özel sektörün devre dışı bırakılması için mücadele etme kararı almıştı. 

Bu başlıkta çalışmalarına hız kazandıran TKP, fatura soygununa karşı ayağa kalkma çağrısı yaptı. Konuyla ilgili bir bildiri de hazırlayan Parti, hem sokakta hem sosyal medyada #HemenDevletleştirme çağrısını büyütmeye devam ediyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı