Teknoloji ve Haber Sitesi

Soyluçiçek: “Milletimizin derdi evine götürecek ekmek, çocuğuna gelecek”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli – Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, ülke gündemine ilişkin konuşarak iktidara seslendi.

  • 14 Eylül 2021
  • Soyluçiçek: “Milletimizin derdi evine götürecek ekmek, çocuğuna gelecek” için yorumlar kapalı
  • 416 kez görüntülendi.
Soyluçiçek: “Milletimizin derdi evine götürecek ekmek, çocuğuna gelecek”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli – Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, ülke gündemine ilişkin konuşarak iktidara seslendi. Soyluçiçek, “Ülkenin gündemini boş işlerle değiştirme çabanız boşadır. Milletimiz derdi evine götürecek ekmek çocuğuna gelecek” dedi.
 
CHP Kocaeli – Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek yaptığı açıklamada: “Eylül ayı ailelerimiz için dert ayıdır. Okulların açılmasıyla beraber kıyafet, kırtasiye harcamaları ailelerin belini büker. Evlatları üniversite kazananların yurt sorunu, kira derdi artar. Bir de üstüne mutfaklardaki yangının harareti biner, geçim derdi dayanılmaz olur.
 
FAHİŞ KİRA ARTIŞLARI MİLLETİMİZİ BEZDİRMİŞ
 
Bu yıl fahiş kira artışları milletimizi bezdirmiş.  Şikâyet telefonları yağıyor. Pandemiyi borçla aşmak için verilen krediler, konut piyasasında büyük bir balona neden oldu. Bu da kiralara yansıyor. Avrupa'da konut fiyatları en hızlı artan ülke Türkiye oldu. 
Özel yurt kiralarındaki artışlar ev kiralarını da solluyor. Peki, bu kiralarla millet çocuğunu nasıl okutacak? Faturayı mutfaktaki tencereye yüklediler. “Üretim değil, rant” dediler. Ülkenin gündemini boş işlerle değiştirme çabanız boşadır. Milletimiz derdi evine götürecek ekmek, çocuğuna gelecek” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı