Spotify Blend ile Arkadaşınızla Müzik Zevki Eşleşme Skorunuzu Keşfedin

Sen ve en iyi arkadaşın ne kadar uyumlusunuz? Kişiselleştirilmiş bir çalma listesi olan Blend’in resmi lansmanı ile Spotify, seçtiğiniz arkadaşınızla müzik zevklerinizin ne kadar uyumlu olduğunu test etmenize yardımcı oluyor.

 • 31 Ağustos 2021
 • Spotify Blend ile Arkadaşınızla Müzik Zevki Eşleşme Skorunuzu Keşfedin için yorumlar kapalı
 • 498 kez görüntülendi.
Spotify Blend ile Arkadaşınızla Müzik Zevki Eşleşme Skorunuzu Keşfedin

Sen ve en iyi arkadaşın ne kadar uyumlusunuz? Kişiselleştirilmiş bir çalma listesi olan Blend’in resmi lansmanı ile Spotify, seçtiğiniz arkadaşınızla müzik zevklerinizin ne kadar uyumlu olduğunu test etmenize yardımcı oluyor.

Daha önce beta sürümünde olan Blend, bugünden itibaren beta sürümünden çıkıyor ve tüm dünyadaki kullanıcıların resmen kullanımına sunuluyor. Blend özelliği, listeyi paylaşan her bir çifte özgü yeni kapak görseli, müzik zevki eşleşme skorları ve sosyal medya üzerinden paylaşılabilir veri hikayeleri ile birlikte geliyor.
 
 
 • Müzik Zevki Eşleşme Skorları: Bir Blend çalma listesi oluşturan iki kullanıcı, dinleme tercihlerinin birbirlerine kıyasla ne kadar benzer veya benzersiz olduğunu gösteren bir müzik zevki eşleşme skoruna sahip olacak.
 • Sosyal Medya Üzerinden Paylaşılabilir Veri Hikayeleri: Blend çalma listesini kullananlar, onları bir araya getiren o özel şarkıyı da görebilecek. Ayrıca, bu özellik üzerinden elde edilen veri hikayeleri sosyal medya kanallarında paylaşılabilir olacak. Veri hikayeleri, Blend oluşturulduktan sonra otomatik olarak açılacak, ancak kullanıcılar istedikleri zaman çalma listesinden bu hikayelere yeniden erişebilecek.
 • Yeni Kapak Görseli: Blend yeni kapak görseli, kullanıcıların Blend çalma listelerinin her birini kolayca ayrıştırmasına olanak tanıyacak.
 • Seninki veya benimki? Premium dinleyiciler, çalma listesindeki her şarkıya hangi kullanıcının dinleme tercihlerinin katkıda bulunduğunu görebilecek ve böylece birbirlerinin müzik zevkleri üzerine sohbet edip, böbürlenme hakkına da sahip olacaklar.

Peki nasıl çalışıyor:

 • Oluştur: Mobil cihazınızda “Senin için Hazırlandı” sekmesindeki ‘Blend Oluştur’ ifadesine tıklayın.
 • Davet et: Ardından, mesaj yoluyla   Blend’inize katılacak bir arkadaş seçmek için 'Davet Et' e dokunun.
 • Blend: Arkadaşınız kabul ettiğinde, Spotify ikiniz için dinleme tercihlerinizi ve zevklerinizi birleştiren şarkılarla dolu bir çalma listesi ve özel kapak görseli oluşturacak.
 • Paylaş: Veri hikayesi ekranınızın altındaki “Bu hikayeyi paylaş”a dokunarak Blend verilerinizi sosyal medya kanallarınızda paylaşın.

 

Olivia Rodrigo, geçtiğimiz ay Blend çalma listelerinde en çok dinlenen sanatçı sıralamasında en üst sırada yer aldı ve onu Doja Cat, Taylor Swift, The Weeknd ile Lil Nas X izledi. Blend çalma listelerinden en çok dinlenen şarkılara gelince, Olivia Rodrigo'dan “good 4 u”  şarkısı ilk sıraya yerleşirken, Lil Nas X'ten MONTERO (Call Me By Your Name)”, Doja Cat ve SZA’dan “Kiss Me More”, Dua Lipa'dan “Levitating” ve Bruno Mars, Paak ile Silk Sonic’ten “Leave The Door Open'' ise sırasıyla, TOP 5 listesinde yer alan diğer şarkılar oldu.

İlgili materyallere buradan ulaşabilir, Blend çalma listesinin hayata geçmesine katkıda bulunan bazı Spotify ekip üyeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Spotify'ın For the Record blog sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı