Steam Hesabı Çalınma Sorunu Kalmayacak!


Oyun piyasasını artık elinde tutan platformlardan biri olan Steam yalnızca bir oyun platformu değil adeta bir ticaret merkezi haline geldi. Steam kullanan kullanıcılar takas ve satış işlemlerini yaparken Steam hesabını kullanıyorlar ve hesabım çalındı gibi sorunlarla karşılaşabiliyorlar.

Çevrimdışı oyunlar olmasa da online oyunlar içerisinde bildiğimiz üzere satılabilir eşyalar bulunuyor. Bu satılabilir eşyalardan dolayı aslında Steam hesabı bir ticaret merkezine dönüyor. Bu gibi durumlarda da steam hesabınızı başkasına vererek para alabiliyorsunuz. Ancak böyle durumlarda da işte Steam hesabımız çalınabilir.

Paranın olduğu her yerde bir dolandırıcılık bir sahtekârlık dönüyor illaki. Steam’de artık büyük bir pazar olmaya başladığı için hacker’ların bile dikkatini çektiği bir alan oldu. Normal kullanıcıların dolandırıcılığı haricinde hackerlar’da bu sektöre yönelmiş durumda. Hesaplar hackerlar tarafından çalınabiliyor ve Valve’de bunun farkında. Yapılan açıklamaya göre ayda yaklaşık 77.000 kadar Steam kullanıcısının hesabı çalınıyor. Tabi hackerların çaldığı gibi takas sırasındada bu gibi sorunlar yaşanabiliyor. Valve çalınan hesaplar için kullanıcılara yardım etmeye çalıştığını söylüyor. Neredeyse tüm çalınan hesaplarla ilgilenmek zor olduğundan dolayı güvenlik için farklı bir önlem getirmeye karar verdi.

Steam Hesap Satma’da Güvenlik İşleyişi

Yeni çıkacak güvenlik sistemi ise şu şekilde işleyecek. Takas yapılma isteği yapıldığında tamamlanması 3 gün sürecek yani kullanıcının 3 günü olacak bunu iptal etmek için. Eğer  1 yılı aşkın bir süredir arkadaşınız ise bu süre 1 güne düşecek. Bu işlemi mobilden gerçekleştiriyorsanız herhangi bir süre olmayacak ve hesap aktarma işlemi hemen gerçekleşecek.

Bir Cevap Yazın