Teknoloji ve Haber Sitesi

SUMMA Hospitality Group yönetimine atanan isim Özkan Alkan oldu

Dünya genelinde inşaattan enerjiye çeşitli sektörlerde, faaliyetlerine devam eden SUMMA Turizm Yatırımcılığı A.

  • 17 Eylül 2021
  • SUMMA Hospitality Group yönetimine atanan isim Özkan Alkan oldu için yorumlar kapalı
  • 325 kez görüntülendi.

Dünya genelinde inşaattan enerjiye çeşitli sektörlerde, faaliyetlerine devam eden SUMMA Turizm Yatırımcılığı A.Ş. yurt içi ve yurt dışı turizm yatırımlarını SUMMA Hospitality Group çatısı altında toplayarak güçlenmeye devam ediyor. Şirketin bünyesinde bulunan Hilton Istanbul Maslak’ta Genel Müdür olarak profesyonel kariyerini sürdüren Özkan Alkan grubun başına atanan isim oldu.

 

Köklü bir geçmişe sahip olan SUMMA AŞ. proje ve yatırımları ile uluslararası alandaki deneyimini ve turizm sektöründeki 30 yıldan fazla tecrübesini bir adım daha ileriye taşımaya karar verdi. Sektörün duayen isimleri arasında yer alan Özkan Alkan’ı SUMMA Hospitality Group’un başına atayarak üst düzey yönetimine güç kazandırdı.

 

Özkan Alkan, profesyonel iş hayatında genel müdür olarak ilerlemenin yanında sektörde yurt içi ve yurt dışı platformda turizm yatırımcılığı danışmanlık hizmetleri ile de önemli bir tecrübeye sahip. SUMMA Otelcilik Grubu Genel Direktörü olarak, kurumun vizyoner yaklaşımını global operasyonlarındaki misyonuyla birleştirecek olan Alkan; tüm turizm yatırımları ve yönetiminden sorumlu olacak.

 

1990 yılı Çukurova Üniversitesi Mersin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu lisans mezunu olan Özkan Alkan, kariyerine Mersin Hilton'da başladı ve ardından uzun yıllar Hilton Istanbul Bosphorus’ta görev aldı.10 yılı aşkın bir süre sektörün dünya lideri markasında otelcilik kültürü edinmesi, kariyerinin genel müdür olarak devam eden yıllarındaki başarılarına zemin oluşturdu.

 

İstanbul’un en popüler otellerinde ve uluslararası alanda kariyerine başarılı adımlarla yön veren Alkan, sırası ile Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi Genel Müdürü, InterContinental Astana Otel Müdürü, LEOGRAND Hotel & Convention Center Moldova Genel Müdürü, Dedeman Istanbul Genel Müdürü, SUMMA Yatırım Koordinatörü, DoubleTree by Hilton Istanbul Avcılar Genel Müdürü, Wyndham Grand Istanbul Europe Genel Müdürü, Cevahir Hotelleri Koordinatörü olarak görev almıştır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı