tbt Nedir ? tbt Ne Demek ? tbt Neden Kullanılır ?

tbt nedir ve tbt etiketi Facebook , Instagram , Twitter gibi platformlarda neden kullanılır ?

Konuya puan ver!

Merhaba arkadaş bugün ki konumuzda sizlere #tbt nedir ve ne anlama gelir bundan bahsedeceğiz. Sosyal paylaşım platformlarında bu kullanıma bir çok kez rastlayabilirsiniz. Instagram, Facebook , Twitter tarzı sitelerde bu hashtag özellikle perşembe günü çok kullanılmaktadır. Bir çok resmin veya gönderinin üzerinde #tbt yazar ancak nedir bu tbt ?

TBT Nedir ?

tbt

tbt hashtag açılımı “throw back thursday” dir. Türkçeye çevirecek olursak perşembeye geri dönüş olarak çevirebiliriz. Buradaki perşembenin bir önemi var mı derseniz hiç bir önemi olmadığını belirtmek isteriz. 2011’li yıllarda başlanılan bu tbt kullanımı patlamış gitmiş. Ancak neden ve nasıl olduğu tam bilinmiyor. Yani gereksiz yere popüler olmuş bir şey diyebiliriz ?

tbt Nasıl Kullanılır ?

tbt hashtag ifadesini nasıl kullanacağımıza yada hangi durumlarda kullanacağımıza bir bakalım. Eğer bir resmi önceden çekmiş iseniz misal yaklaşık bir hafta önce… Ancak bu fotoğrafı bir anlık değil de bir hafta sonra paylaşıyorsanız tbt yazabilirsiniz. Kısaca geçmişte çektiğimiz fotoğrafları veya gönderileri, anı paylaşırken kullanılan bir etikettir. En çok faydası ise bir kaç beğeni daha fazla alırsınız.

Yorum yap