TEB, EBRD ile 50 milyon dolar tutarında işbirliği anlaşması imzaladı

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile imzaladığı yeni sözleşme ile 50 milyon dolarlık işbirliği anlaşması gerçekleştirdi.

  • 27 Ağustos 2021
  • TEB, EBRD ile 50 milyon dolar tutarında işbirliği anlaşması imzaladı için yorumlar kapalı
  • 425 kez görüntülendi.
TEB, EBRD ile 50 milyon dolar tutarında işbirliği anlaşması imzaladı

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile imzaladığı yeni sözleşme ile 50 milyon dolarlık işbirliği anlaşması gerçekleştirdi. Söz konusu anlaşma ile dış ticaretin devamlılığı amaçlanıyor. TEB, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından salgının ekonomi üzerindeki olumsuz etkileri ile mücadele kapsamında oluşturulan finansman paketi dahilinde, Ocak ayında da 58 milyon ABD doları tutarında, 367 gün vadeli kredi teminine yönelik bir sözleşme imzalamıştı.

Leblebici: “Dış ticareti desteklemeye devam edeceğiz”

 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, EBRD ile bugüne kadar çeşitli işbirlikleri yapıldığını belirterek, “Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan salgın döneminde de ülkemizin gelişimine katkı sağlayan firmalarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Bu süreçte ülkemizin ekonomisine katkı sağlama, müşterilerimizin yanında olma ve sürdürülebilir büyüme önceliklerimiz arasında yer aldı. EBRD ile yaptığımız yeni anlaşma ile firmaların dış ticaret işlemlerine yönelik ihtiyaçlarını karşılayarak desteğimize devam edeceğiz. EBRD ile olan mevcut iş birliğimizi, ülke ekonomisine fayda sağlayacak şekilde sürdürmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı