Teknopark İstanbul Girişimi LIVAD, 2 Milyon Dolar Değerlemeyle 400 Bin Dolarlık Yatırım Aldı

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation’da; akıllı, zarif, yayını bölmeyen canlı yayın reklam teknolojileri üzerinde Ar-Ge çalışmalarını yürüten LIVAD, TechOne VC liderliğinde Twozero, StartersHub, Ömer Aras, Can Tunçer’in katılımıyla 400 bin dolarlık yatırım aldı.

  • 10 Eylül 2021
  • Teknopark İstanbul Girişimi LIVAD, 2 Milyon Dolar Değerlemeyle 400 Bin Dolarlık Yatırım Aldı için yorumlar kapalı
  • 526 kez görüntülendi.
Teknopark İstanbul Girişimi LIVAD, 2 Milyon Dolar Değerlemeyle 400 Bin Dolarlık Yatırım Aldı

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation’da; akıllı, zarif, yayını bölmeyen canlı yayın reklam teknolojileri üzerinde Ar-Ge çalışmalarını yürüten LIVAD, TechOne VC liderliğinde Twozero, StartersHub, Ömer Aras, Can Tunçer’in katılımıyla 400 bin dolarlık yatırım aldı.   2 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleşen yatırımla görüntü işleme ve doğal dil işleme gibi teknolojilere odaklanmayı hedefleyen girişim markaların canlı yayınlarda da bağlamsal hedefleme yapabilmelerini sağlayacak.

Canlı yayın izlenmelerinin giderek arttığı ve yaratıcı ekonomisinin (creator economy) giderek önem kazandığı bu dönemde LIVAD, içerik üreticilerinin düzenli olarak para kazanmasını sağlarken markaların da geleneksel medyayı tüketmeyi reddeden Z kuşağına ulaşmalarına olanak sunuyor. Bilgisayar görüşü, doğal dil işleme, ve makine öğrenmesi desteğiyle canlı bağlamsal hedefleme imkanı sunan LİVAD canlı yayın yapan içerik üreticilerinin içeriklerini düzenli olarak paraya dönüştürebilmelerini sağlıyor. İzleyicilerin de daha interaktif, keyifli ve sürükleyici bir reklam deneyimi yaşamasına olanak tanıyan girişim yapay zeka destekli canlı etkileşim optimizasyonu sağlayarak canlı yayınlarda influencer pazarlama konseptini ölçülebilir ve ölçeklenebilir hale getiriyor.

 Üçüncü taraf çerezlerinin devre dışı kalmasıyla online reklam dünyasında büyük değişiklikler olacağının altını çizen LIVAD Kurucu Ortağı ve CEO’su Arda Genç sözlerini şöyle sürdürüyor: “Online reklam dünyasında yaşanacak bu değişim influencerlar aracılığıyla yapılan pazarlama çalışmalarının değerini daha da artıracak. Öte yandan reklam kişiselleştirme kabiliyetinin zayıflamasıyla bağlamsal hedeflemenin önemi de yeniden artacak. Bu nedenle canlı yayın izlenmelerinin her geçen gün arttığı bu dönemde TechOne VC liderliğinde aldığımız bu yatırımla görüntü işleme ve doğal dil işleme gibi teknolojilere yatırım yaparak markaların canlı yayınlarda da bağlamsal hedefleme yapabilmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Bununla birlikte bu alandaki iş birliklerini marka ve yayıncılar için zahmetsiz, izleyiciler için de eğlenceli hale getirmeyi amaçlıyoruz.” 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı