Telefon Daha Hızlı Nasıl Şarj Edilir ?


Günlük hayatta en çok ihtiyaç duyduğumuz cihazlardan birsidir telefonlar. Bu yüzden kullanımını fazla gerçekleştirdiğimiz bu cihazlar bizim, yaşam kaynağımız gibidir. Acil durumlarda, dışarı da iş yerinde, ev de, hemen hemen her yerde telefon görüşmesini gerçekleştirebiliriz.
Bu nedenle cihaz sürekli kullanım alanına girmektedir. Hızlı tükenen batarya sürekli şarj ister bu da bizim için olmadık zamanlarda gerçekleşmesi sonucu, oldukça sinir bozucu bir zamanlamadır. Bunun için akıllı telefonları şarj ederken, geçen süreyi takip etmemiz gerekir. Şarj ne kadar gidiyor ve neden çabuk bitiyor bunu analiz etmek çok önemlidir. Çünkü bazen yanlış kullanımlar sonucu şarj çabuk tükenir ve olmadık zamanlarda, görüşmeler yarıda kalabilir.
Bir de bu görüşmenin sizin açınızdan ne kadar önemli olduğunu varsayın. İşte o zaman bu çok kötü olacak ve görüşme aniden bitecektir. Peki, bu sorunlar neden hep bizi bulur? Bunu tam olarak kavrayamazsak bile çözüm bulabiliriz öyle değil mi? Bunun için sizlere, telefonlar nasıl hızlı şarj edilir? Hakkında detaylı bilgileri aktaracağız. Lütfen size vereceğimiz tavsiyeleri dikkatle göz ardı edin ve bu konuları bir yere not edin. Hadi şimdi merak ettiklerinizi cevaplandıralım!

Akıllı Telefonları Şarj Etmenin Kolay Yolları Nelerdir?

hizli sarj etme

• Cihazınızı satın alırken size orijinal bir şarj verilir. Bu şarjı iyi saklayın ve zarar görmemesini sağlayın. Çünkü orijinal şarj, bataryanız için son derece destekleyicidir. Böylece telefonunuz daha sağlam şarj olur ve orijinali tanır.
• Telefonunuz sürekli açık ise, bu sizin telefonunuzun daha çabuk şarj harcaması demektir. Çok önemli olmadığı sürece, kullanmadığınız zamanlar kapalı tutun. Özellikle gece yatarken fazla aramalar gerçekleşmediğinden kapalı tutulması, şarjın daha uzun gitmesine vesile olacaktır.
• Bazı insanlar telefonunu bilgisayar ile şarj eder. Bilgisayarın sağladığı şarjdan hayır gelmez. Hiç bir zaman orijinalin dışına çıkmamanızı tavsiye ediyoruz.
• Telefonunuz son derece parlak ve göz alıcı. Bu sadece şarjı değil, sizin gözünüzü de yoracaktır. En iyisi orta derce ekran parlaklığıdır. Hem tasarruflu hem de uzun süre şarjın dayanmasına faydalı olur. Bu yüzden ekran çözünürlüğünüzü kısmakta yarar vardır.
• Akıllı telefonları şarj etmenin bir kolay yolu ise dikkattir. Mesela,telefonunuz şarjda iken kesinlikle telefon görüşmesi yapmayın. Siz telefonunuzun şarj olduğunu sanırsınız fakat o sadece sizin konuştuğunuz kadarını alır. Telefon görüşmenizi bitirdiğiniz zaman batarya boş sinyalini almaya devam edersiniz. Bu nedenle hem şarj olmaz hem de sağlam bataryanın da erken bir zamanda ölmesini sebep olursunuz.

Bir Cevap Yazın