Telefon Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım ?

Konuya puan ver!

Telefon ekran kırıldı ve ne yapacağınızı bilmiyor musunuz ? Sizlere bu konumuzda eğer herhangi bir markanın telefon ekranı kırıldığında izlemeniz gereken adımları anlatacağız. Eskisine göre telefon ekranı değiştirme işlemleri farklılaştığından dolayı artık çok daha fazla dikkat edilmesi gereken bir konu. Vida ile takılan ekranlar şuan özel bir yapışkan ile yapıştırıldığı için sökülmesi de takılması da ayrı bir ustalık gerektirir. Eğer sağlam bir telefonunuzda var ise güvenilmeyen ellere teslim edilmemesi gerekir. Öncelikle nelere dikkat etmeliyiz  , basitten karmaşığa doğru sizlere aktaracağız.

İlgili Makale : iPhone Ekran Kırıldı Ne Yapmam Gerekiyor ?

Telefon Ekran Fiyatları Nasıl ?

Bu konu için net bir bilgi vermek mümkün değil ancak telefonunuzun markasına ve modeline göre fiyatlar değişkenlik gösteriyor. Bu fiyatlar için özellikle belirli firmaların yetkili servisleri de sizlere farklı seçenekler sunarak farklı fiyatlar verebiliyorlar.

Belki şöyle bir şey yapabilirsiniz. Eğer kendime güveniyorum ve ekranı kendim alırım derseniz sadece ekran değişimi için fiyat isteyebilirsiniz. Yada ekranı kendiniz bile takabilirsiniz. Ancak riskli bir iştir bilmeyen girmesin diyoruz. Bu işlemler için garantisi bitmiş telefonlarda öneriyoruz.

Telefon Garantisi Garantidir!

telefonumun ekrani kirildi

 

Eğer telefonunuzun garantisi var ise kesinlikle yetkili yere götürün. Yukarıda da belirttiğimiz gibi artık bu işlemler ustalık gerektiren bir işlem. Eğer yetkili yere götürürseniz hem daha sorunsuz işlem teslimi alırsınız hemde sorun çıktığında arkasında duracak kişi bulabilirsiniz.

Eğer garantisi olduğu halde farklı bir yerde telefonu açtırırsanız haliyle telefonun garantisi de gidecektir. Yetkili servislerde tamir edilirse garantisi gitmez ve farklı sorun çıktığında tekrardan götürebileceğiniz bir yer olur.

Telefon Ekranı Orijinal Mi Çakma Mı Almalıyım ?

Telefon ekranını orijinal almanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Kimisi biraz fiyattan kaçmak için orijinal yerine çakmasını alıyor. Ne olacak ki ekran ekrandır düşüncesinden dolayı telefonunuzdan olmayın diyoruz. Ekran kalitesinin yanı sıra telefonun tüm parçaları belirli voltajda çalışır. Orijinali ile çakması arasında voltaj farkı olacağından dolayı telefonunuzda çok daha büyük hasarlar oluşabilir ve bunun sonrasında bu olay telefonunuza bile mal olabilir.

Telefonumun Ekranını Nerede Değiştirtebilirim ?

telefon tamiri

Bu işlemi Hasan amca Mahmut amcada yapar ancak bir sorun olduğunda arkasında duracak kişiler mi burası önemli. Ha şöyle bir durumda var benimde başıma böyle bir durum geldi ve bölgenin en iyi telefon tamircisinde ekranı değiştirmek istedim. Orijinal deyip orijinal parası vermeme rağmen sahte ekran takıldı ve telefon gümledi. İş güç uğraştan adamlarla uğraşamadım ama böyle durumlarda başa gelebiliyor. Standart bir şey vardır ya “bir teknolojik ürün tamire gittikten sonra hayır bekleme ” gibi bir şey.

Ekranı Kendim Değiştirebilir Miyim ?


Telefonu ekranı kırıldı ve kendim değiştirmek istiyorum diyorsanız sizi destekliyoruz ancak bir o kadar da riskli olduğunu söylemek istiyoruz. Ancak ben yaparım ve iyi anlarım sadece nasıl olduğunu görmem gerekiyor derseniz youtube ‘da “Telefon Modeli” screen replacement şeklinde yada doğrudan Türkçe olarak bir aratabilirsiniz. Ekran değişimini izledikten sonra kendiniz de deneyebilirsiniz. Yukarıda S6 için bir arama yaptık ve sizler için bir örnek olarak video bulduk. Samsung S6 için ekran değişim videosunu izleyebilirsiniz.

Yorum yap