Telefonum Kapandı Açılmıyor Neden ?

Konuya puan ver!

Telefon açılmıyor, telefon kapanma sorunu var ne yapmalıyım diyorsanız doğru yere geldiniz. Sizler için telefonun kendi kendine kapanıp açılma nedenlerini bir araya topladık ve ne yapabileceğinizi sizlere aktardık. Bu nedenlerden hangisi size daha uygun ise onun üstüne giderek çözüme kavuşabilirsiniz.

1- Öncelikle telefonunuz kapanıp açılıyorsa ve garantisi varsa kesinlikle hiç bir işlem yapmayın ve garantiye gönderin. Çünkü eğer teknik bir sorundan kaynakladığı halde siz kurcalarsanız garanti kapsamından da çıkar ve telefonunuza yazık olur.

2-Telefonunuzu eğer uzun süredir kullanıyorsanız muhtemelen bataryada bir sorun olabilir. Genelde bataryalar şişme yapar ve bu nedenle batarya soketine girip çıktığından kapanmalar yaşanabilir. Bataryayı değiştirmenizi öneririz.

3-Eğer benim telefonum yeni ama kapanıp açılıyor diyorsanız muhtemelen çağımızın virüslerinden bir tanesi uygulama yüklerken yada nacizane sitelerde takılırken virüs bulaşmış olabilir. Bu nedenle telefonunuza format atabilirsiniz. Format atmak için google’dan telefonun modeli ile birlikte arama yapabilirsiniz.

4-Herhangi bir uygulama yüklemedim ama yine de kapanıp açılıyor diyorsanız telefonunuzu düşürüp düşürmediğinizi bir düşünün. Yada çarpmış olabilirsiniz ve bu sebepten dolayı batarya yatağı oynamış olabilir.

5-Yok ya bunların hiç birisi değil diyorsanız telefonunuzu çöpe atabilirsiniz. 🙂 Tamirciye götürmekten başka bir şansınız yok.

Yorum yap