Telefonum Kendi Kendine Titriyor Ne Yapmalıyım ?


Genellikle Samsung gibi akıllı telefonlarda telefon kendi kendine titremesinin sebebinden bahsedeceğim sizlere. Telefonunuzun kendiliğinden titremesinin bir kaç sebebi olabilir. Öncelikle çok büyük bir sorun olmadığından bahsedeyim ve içiniz rahatlasın. Eğer önceden akıllı telefon kullanmışsanız zaten aslında ne den titriyor olduğunu da bilirsiniz.

Telefonun titriyor olmasının ilk sebebi cihazın bir mail adresi ile senkronize edilmiş olması olabilir. Eğer cihazınıza mail geliyor ise bu nedenle sürekli telefonunuz tirer. Bunu kapatmak için senkoronize etmiş olduğunuz mail adresini kaldırılabilirsiniz. Tabi bu Google Play adresinden bahsetmiyorum o zaten cihazınıza bağlı kalmak zorunda oluyor. Yada uyarılar ve zil sesleri tarzı bir menü de bu dediğime yakın bir menü görürseniz oradan titreşimli uyarıyı kapatabilirsiniz.

Bir başka sebep ise cihazınızın herhangi bir aksanın düzgün çalışmamasından dolayı titreme olabilir. Örneğin benim cihazımda sesli ve sessiz mod aksanı düzgün çalışmıyor ve bazen kendiliğinden sessiz ve sesli moda geçerken titreme yapabiliyor. Bunun gibi sebepten dolayı da titreme yapabilir.

Telefonunuzun kendiliğinden titremesine bu iki neden sebebiyet vermiş olabilir. Öncelikle ilk sebep olduğunu varsayarak gerekli ayarlamaları yapalım ve ardından eğer sorun düzelmiyor ise yetkili servis ile görüşmeyi deneyelim.

Bir Cevap Yazın

4 Yorum Yapıldı

    • Arkadaşlar benimkide telefonun alındığı günden beri titriyor bende sim kartımı ve hafıza kartımı çıkarttım ve telefonu sıfırladım 1 gündür hiç bir şekilde titremiyor yanlız sıfırladiktan hemen sonra ayarlardan dili Türkçeye çevirin yoksa Japonca ve Çince yazılar yazıyor

  • Teiefonum kapalı hiç bi şet çalışmıyo şarj olmuyo olduğu yerde titriyo soğuktan üşümüş velet gibi akşam akşam 20 saniyede bir titriyo asus zengone 2 var kı çaresi??