Teşkilat, CHP’yi kızdırdı

TRT’nin sevilen dizisi Teşkilat’da vatan haini “Yıldırım“ karakterine Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi argümanı olan “Geliyor Gelmekte Olan” lafını söyletmeleri CHP’yi kızdırdı.

  • 14 Aralık 2021
  • Teşkilat, CHP’yi kızdırdı için yorumlar kapalı
  • 402 kez görüntülendi.
Teşkilat, CHP’yi kızdırdı

TRT’nin sevilen dizisi Teşkilat’da vatan haini “Yıldırım“ karakterine Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi argümanı olan “Geliyor Gelmekte Olan” lafını söyletmeleri CHP’yi kızdırdı.

 

TRT’nin reytinglerde üst sıralarda yer alan dizisi “Teşkilat” son bölümünde CHP’yi kızdırdı. TBMM’de gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunmak için basın açıklaması yapan CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgül Özel “CHP iktidarında bu tarz hareketler olmayacak” dedi. Özel konuyla ilgili yaptığı açıklamada TRT’nin tüm vatandaşların ödemiş olduğu bandrol paraları ve gider paylarıyla finanse edildiğini hatırlatarak “Burada ‘Teşkilat’ isimli bir dizi yayınlıyorlar. Burada kahramanlar ve antikahramanlar var. Antikahramana soruyorlar ‘B planın yok mu’ O da cevap veriyor ‘Geliyor gelmekte olan’ Bu terbiyesizliği milletimize şikayet ediyorum” dedi.

BERABER AĞLAYACAĞIZ BERABER GÜLECEĞİZ SONRA BU YAPILACAK

Özel, toplum olarak hep beraber ağladığımız hep beraber güldüğümüz bir kuruma bu davranışın yakışmadığını açıkladı. Özel, “Gecenin 3’ünde olimpiyatlar için kalkarak izlediğimiz bayrak göndere çekildiğinde hep beraber ağladığımız, darbe gecesi ele geçirilince yüreğimizin hopladığı, geri alınınca içimizin ferahladığı bir kurum hepimizin vergisiyle çekilen bir dizide vatan hainine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kullandığı siyasi argümanı, sloganı söyleterek gönderme yapacaksınız. Bu yakışmadı” diye konuştu.

BİZ YAPARSAK YÜZÜME TÜKÜRÜN

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgül Özel, AK Parti’nin seçmenlerini empati kurmaya davet etti. Konuşmasına Ak Parti’nin seçmenlerine seslenerek devam eden Özel, Ak Parti’nin seçimleri kaybettiğini düşünün. Biz yapmayız ama bir film yayınlandığını o filmde akıl hastanesinde bir delinin diğer delilere rabia saydırdığını farz edin ya da Ak Parti’nin siyasi argümanlarının filmin kötü karakterlerine söyletildiğini. Ne hissederdiniz? Biz bu sahnede onu hissettik. Hakkınızı helal eder miydiniz? Ben bu şikayeti vicdanı olan tüm Ak Partililere yapıyorum. Bizim iktidarımızda bu yapılırsa gelin yüzüme tükürün” şeklinde konuştu.

SAYIN ERDOĞAN’IN BUNA İHTİYACI MI VAR?

Özel, iktidarın tüm sataşmalarına ve söylemlerine cevap verdiklerini açıklayarak sözlerini şöyle sürdürdü;
“Erdoğan bütçe konuşmalarına gelmiyor ama gönderdiği atanmış bakanların hepsinin söylemlerine ve sataşmalarına gerekli cevabı veriyoruz. Ama bu olur mu bu yapılır mı? TRT’nin dizisinden vatan haini birisine Kemal Bey’in lafı dedirterek saldırı yapılır mı? Bu ayıp değil mi? Bu mu mertlik? Böyle bir şey yaparak büyüdünüz mü? Boyunuz mu uzadı? Recep Tayyip Erdoğan’ın buna ihtiyacı mı vardı? MHP’nin desteklediği AK Parti’nin gücü buna mı yetiyor? Günü gelince yapandan idari olarak talimatı verenden kanun önünde siyasi sorumlularından da sandıkta hesaplaşacağız. Bu yapılan yanınıza kalmayacak ama biz iktidara gelince böyle şeylere izin vermeyeceğiz. Vatandaşın vergisiyle finanse edilen devlet kurumları iktidara da muhalefete de eşit uzaklıkta olacak. TRT, Anadolu Ajansı gibi kurumlar iktidarın maşası olmayacak”

NE OLMUŞTU?

Burak Arlıer’in yönettiği başrollerini de Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal Yurtcu, Mesut Akusta ile Gürkan Uygun’ın oynadığı Teşkilat Dizisi’nin 26. Bölümünde vatan haini ve uluslararası bir komplo ağının temsilcisi ‘Yıldırım’ karakterini canlandıran Gürkan Uygun’a CHP’nin son zamanlarda kullanmış olduğu siyasi argüman “Geliyor gelmekte olan”' sloganı kullandırılmıştı. Söz konusu söylemden dolayı sosyal medyada gündeme gelen dizi sadece CHP’lilerin değil toplumun farklı kesimlerinden dizi severlerin de eleştirilerine neden olmuştu.

DİZİYE SUÇ DUYURUSU

Teşkilat dizisine bir eleştiri de Radyo Televizyon Üst Kurulu üyesi İlhan Taşçı’dan geldi. Taşçı Kemal Kılılıçdaroğlu ile özdeşleşen “Geliyor Gelmekte Olan” sloganının kullanım şekliyle ilgili olarak rapor hazırlanmasını istedi. Raporun hazırlanması ve üst kurul toplantısında gündeme gelmesini isteyen Taşçı hazırladığı başvuruyu twitter hesabından da paylaştı. Taşçı twitter hesabında şu ifadeleri kullandı
“TRT’de CHP ve Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’yla özdeşleşen “geliyor gelmekte olan” söyleminin bir terörist karaktere söyletildiği Teşkilat dizisiyle ilgili rapor hazırlanarak, Üst Kurul gündemine getirilmesi için başvurdum. TRT’nin pervasızlığını RTÜK görmezden gelemez.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı