TikTok, YGA iş birliğiyle ilhamımiyilik hareketini başlattı

Eğlence platformu TikTok, insanlığa fayda sunacak “çift kanatlı gençler” yetiştirmeyi amaçlayan sivil toplum kuruluşu YGA iş birliğiyle #ilhamımiyilik hareketini başlattı.

  • 14 Aralık 2022
  • TikTok, YGA iş birliğiyle ilhamımiyilik hareketini başlattı için yorumlar kapalı
  • 255 kez görüntülendi.
TikTok, YGA iş birliğiyle ilhamımiyilik hareketini başlattı

Eğlence platformu TikTok, insanlığa fayda sunacak “çift kanatlı gençler” yetiştirmeyi amaçlayan sivil toplum kuruluşu YGA iş birliğiyle #ilhamımiyilik hareketini başlattı. 5-12 Aralık tarihleri arasında TikTok’ta düzenlenen #ilhamımiyilik hareketi kapsamında, gençlerin duygu ve davranışlarını etkileme gücüne sahip olan ve rol model olarak alınan içerik üreticileri, bu güçlerini daha mutlu, umutlu ve üretken gençler yaratmak için kullandı. İsrafın önüne geçmeye yardımcı olacak atık değerlendirme önerileri, siber zorbalıkla mücadele, doğaya saygılı yaşam tavsiyeleri, hayvanların üzerinde test edilmeyen ürünlerin kullanıldığı makyaj videoları ve dezenformasyonla mücadele gibi konularda paylaşılan ve bilimsel verilerle desteklenen içerikler öne çıktı. 

 

Fırsat eşitliğinden sürdürülebilirliğe, her alanda “ilhamım iyilik” dediler

#ilhamımiyilik hareketi kapsamında TikTok’taki içerik üreticileri, fırsat eşitliğinden sürdürülebilirliğe, sorumlu üretim ve sorumlu ticaretten kişisel gelişime kadar pek çok alanda gençleri cesaretlendirecek ve hem kendilerini hem dünyayı iyileştirmeleri için ilham verecek içerikler paylaştı. İçeriklerinin arkasındaki emeği, zamanı, tecrübeyi, bilgi birikimini gösteren, "dünyayı daha iyi hale getirme" motivasyonunu yansıtan ve “ilhamımiyilik” diyen içerik üreticileri, bir hafta boyunca #ilhamımiyilik etiketliyle birçok video paylaştı. Böylece #ilhamımiyilik etiketi, kısa sürede 50 milyonu aşan görüntülenmeye ulaştı.

 

TikTok ve YGA, günümüzde içerik üreticilerinin duygu ve davranışlarını etkileme gücünden hareketle, “süper güç” olarak adlandırdıkları bu etkiyi iyilik için yaymayı amaçlıyor. İyilik yapmanın kişiye ve topluma faydaları konulu içerikler üretmekle de mümkün olabileceğini göstermeyi hedefleyen TikTok ve YGA, özellikle gençleri içlerindeki iyiliği keşfetmeye ve dünyaya iyilik tohumları ekmeye davet ediyor. 

 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı