Token Finansal Teknolojiler’den İşletmelerin Hayatını Kolaylaştıran Android Pos Cihazı: Beko 400 TR

Token Finansal Teknolojiler, Beko ortaklığı ile Türkiye’de bir ilke imza atarak satış, ödeme ve e-fatura işlemlerini tek bir cihazda birleştirdiği Android POS cihazı Beko 400 TR’nin satışına başladı.

  • 24 Ağustos 2021
  • Token Finansal Teknolojiler’den İşletmelerin Hayatını Kolaylaştıran Android Pos Cihazı: Beko 400 TR için yorumlar kapalı
  • 582 kez görüntülendi.
Token Finansal Teknolojiler’den İşletmelerin Hayatını Kolaylaştıran Android Pos Cihazı: Beko 400 TR

Token Finansal Teknolojiler, Beko ortaklığı ile Türkiye’de bir ilke imza atarak satış, ödeme ve e-fatura işlemlerini tek bir cihazda birleştirdiği Android POS cihazı Beko 400 TR’nin satışına başladı.

Token Finansal Teknolojiler, Beko ortaklığı ile Türkiye’de bir ilke imza atarak satış, ödeme ve e-fatura işlemlerini tek bir cihazda birleştirdiği Android POS cihazı Beko 400 TR’nin satışına başladı. Tüm işlemleri tek cihazda birleştirerek işletmelerin süreç yönetimini kolaylaştıran ve hızlandıran Beko 400 TR, yazarkasa POS kullanma zorunluluğu olan işletmeler tarafından alternatif olarak kullanılabiliyor. İçerisinde yer alan Token e-Belge uygulaması ile de hızlı ve ücretsiz e-faturaya geçiş imkanı sağlıyor.  

 

Geliştirdiği öncü ödeme teknolojileriyle özellikle yeni nesil ödeme kaydedici cihaz sektöründe lider olarak konumlanan Token Finansal Teknolojiler, Android 9.0 sürümünü kullanarak geliştirdiği Beko 400 TR Android POS cihazını Arçelik ve Beko mağazalarında satışa sunuyor. Yazarkasa pos kullanma zorunluluğu olan her işletme için önemli bir alternatif oluşturan, işletmelerin hayatını kolaylaştıran ve maliyet avantajı sağlayan Beko 400 TR’nin içerisindeki TokenStore satış uygulaması ve Token e-Belge e-fatura uygulaması Token yazılım ekipleri tarafından geliştirildi. TokenStore uygulaması, sektörel ihtiyaçlar doğrultusunda düzenli olarak güncellenecek. 

 

Token’ın, geliştirdiği yeni nesil ödeme cihazı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın mobil satışlara yönelik VUK 507 No’lu “Güvenli Mobil Ödeme ve Elektronik Belge Yönetim Sistemi” tebliği doğrultusunda satış, ödeme ve e-fatura işlemlerini tek cihazda birleştiriyor. Cihaz, iki haftaya yakın süren e-faturaya geçişi iki dakika kadar hızlı bir sürede gerçekleştirebiliyor ve e-faturaya ücretsiz geçiş imkanı sağlıyor. Ölçeği fark etmeksizin tüm işletmeler birçok önemli ihtiyacını tek cihaz üzerinden karşılayabiliyor; ürün tanımlayabiliyor, satış yapabiliyor, ödeme alabiliyor ve e-fatura kesebiliyor. 500 TL altındaki işlemlerde ise 10 Temmuz 2020 tarihinde yapılan güncelleme ile aynı şekilde yeni nesil yazarkasalarda olduğu gibi ürün seçmeden kategori seçimi ile işlem yapılabiliyor, müşteri bilgisi girmeden e-arşiv fatura gönderilebiliyor. Kullanım kolaylığı ve ergonomik yapısıyla da dikkat çeken, çift dokunmatik ekrana sahip olan cihazda müşteriler şifre girerken cihazın ekranını çevirmeye gerek kalmıyor. Wi-Fi ve ücretsiz 4G ile internete bağlanabilen cihaz, temassız ya da QR kod ile ödeme desteği de sunuyor. Beko 400 TR kullanıcıları, anlaşmalı bankalar arasından dilediklerini seçerek, ödeme işlemini kredi kartıyla peşin ve taksitle ya da nakit veya parçalı seçenekleriyle tamamlayabiliyor.

 

2019 yılında dünyanın en prestijli tüketici elektroniği fuarlarından biri olan CES’te (Consumer Technology Association) Siber Güvenlik ve Gizlilik Ödülü’ne ve 2020’de tasarımda dünyanın en prestijli yarışmalarından biri olan RED DOT’ta ise Tasarım Ödülü’ne layık görülen Beko 400 TR, işletmelerden oluşan geniş bir ağın tüm ihtiyaçlarına tek başına, zamandan ve maliyetten tasarruf ettiren bir şekilde çözüm üretiyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı