Toshiba Emea Bölgesi Distribütörleri İstanbul’da Buluştu

Geleneksel olarak her yıl farklı bir ülkede gerçekleştirilen Toshiba’nın EMEA bölgesi distribütörleri toplantısı bu yıl İstanbul’da gerçekleştirildi.

  • 09 Aralık 2022
  • Toshiba Emea Bölgesi Distribütörleri İstanbul’da Buluştu için yorumlar kapalı
  • 224 kez görüntülendi.
Toshiba Emea Bölgesi Distribütörleri İstanbul’da Buluştu

Geleneksel olarak her yıl farklı bir ülkede gerçekleştirilen Toshiba’nın EMEA bölgesi distribütörleri toplantısı bu yıl İstanbul’da gerçekleştirildi.

 

Toshiba’nın EMEA bölgesi distribütörleri İstanbul’da ağırlandı. Divan Taksim Otel’de, 6 – 7 Aralık tarihlerinde düzenlenen etkinliğe 22 farklı ülkeden 63 kişi katıldı. Etkinlik çerçevesinde düzenlenen toplantıda, 2022 yılı genel bölgesel faaliyetler değerlendirilirken, gelecek yıllardaki global trendlerin ne yönde gelişeceği hakkında bilgiler paylaşıldı. Toshiba ürünlerinde gerçekleştirilecek inovasyonlar ve pazara sunulacak yeni ürün grupları hakkında da bilgi paylaşılan toplantıda, katılımcıların yeni ürünler hakkındaki görüşleri değerlendirildi. Ayrıca toplantıda, EMEA bölgesinde en fazla ciro artışı ve büyüme gerçekleştiren ülke distribütörlere ödül verildi.

 

Sadece iş gezisi değil, İstanbul’un kültürünü de tanıdılar

Üç gün süren etkinlik çerçevesinde İstanbul’da bir araya gelen katılımcılar, İstanbul’u gezme fırsatı buldu. İstanbul Tarihi Yarımada ve Ayasofya Camii’ni gezen misafirler; Hipodrom, Dikilitaş, Yılanlı Sütun, Alman Çeşmesi ve Sultanahmet Camii gibi şehrin ikonu haline gelen eserler hakkında bilgi sahibi oldular.

 

Alarko Carrier, 1999 yılında Toshiba iklimlendirme bölümü ile Carrier arasında kurulan Toshiba Carrier Co.’nun dünyanın çeşitli noktalarında ürettiği iklimlendirme ürünlerinin Türkiye’de satışında tek yetkilidir.

 Toshiba, hava koşullandırma alanında birçok ilki yaratan, ülkesi Japonya’da ve dünyada öncü bir kuruluştur. Toshiba özellikle hafif ticari (VRF sistemleri) ve bireysel oda tipi klimalar ile elektronik kontrol alanında gelişmiş ürün gamına sahiptir.

1875 yılında Japonya sanayisinin öncüsü Hisashige TANAKA tarafından kurulan Toshiba 1980 yılında devrim niteliğindeki Inverter teknolojisini tasarlayıp geliştirerek yeni bir çağı başlatmıştır.

 Eşit oranlı ve halka açık bir ortaklık olan Alarko Carrier San. ve Tic. A.Ş. 2001 yılından bu yana Toshiba markalı VRF sistemlerini ve en gelişmiş iklimlendirme ürünlerini Türkiye pazarına sunmaktadır. Bu iş ortaklığı 2005 yılında bireysel alanda da Toshiba Carrier’ın ürünlerinin tam seri olarak satışına başlanmasıyla daha da gelişmiştir.

 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı