Teknoloji ve Haber Sitesi

Türk Eğitim Vakfı Bursları İçin Başvurular Başladı!

Tam 54 yıldır maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği veren, Türkiye’nin en köklü ve öncü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) burs başvuruları 6 Eylül tarihinde başladı.

  • 08 Eylül 2021
  • 175 kez görüntülendi.
Türk Eğitim Vakfı Bursları İçin Başvurular Başladı!

Tam 54 yıldır maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği veren, Türkiye’nin en köklü ve öncü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) burs başvuruları 6 Eylül tarihinde başladı. Yurt bursu için başvurular ise 16 Ağustos tarihinden bu yana devam ediyor. Yurt, Lise, Üniversite, Üstün Başarı, Yüksek Lisans ve Doktora Bursu başvuruları sonrası gerçekleştirilecek mülakatlar bu yıl da pandemi koşulları nedeniyle online olarak yapılacak. 

 

 

Eğitime duyarlı kişi ve kurumların bağışlarıyla başarılı ve maddi imkanı sınırlı öğrencilere burs imkanı sağlayan Türk Eğitim Vakfı (TEV), her yıl hem yurt içinde hem de yurt dışında eğitim alan öğrencilere destek olmaya devam ediyor. Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2021 yılında da öğrencilere burs imkanı sağlayacak olan TEV, bu yılki burs başvurularının başlangıç ve bitiş tarihlerini açıkladı. Yurt bursuna başvurmak isteyen öğrenciler için 16 Ağustos Pazartesi günü başlayan başvuru süreci 16 Eylül 2021 tarihine kadar devam edecek.   Lise, Üniversite, Üstün Başarı ve Yüksek Lisans ve Doktora Bursları için 6 Eylül Pazartesi günü başlayan başvuru süreci 6 Ekim 2021 tarihinde sona erecek. Bütün burs başvuruları TEV’in web sitesi üzerinden online form doldurularak gerçekleştiriliyor. Mülakata katılmaya hak kazanan öğrenciler, başvuru formları doldurulduktan sonra burs başvuru formlarının çıktısı alarak talep edilen belgelerle birlikte iletilen linke yüklemeleri gerekiyor. Sonrasında mülakata katılacak adaylar mesaj ya da e-posta yoluyla bilgilendiriliyor.

 

 

Türk Eğitim Vakfı Hakkında:

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç'un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafından kuruldu. Başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze yaklaşık 250 bin yurt içi ve iki bin yurt dışı bursu sağladı. Eğitime katkılarını 30 adet eğitim tesisi yaptırarak destekleyen Türk Eğitim Vakfı ayrıca Türkiye’de üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrencilere ihtiyaç duydukları eğitimi lise düzeyinde sağlamak amacıyla kurulan İnanç Lisesi’ni 2001 yılında devraldı ve okul Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) adıyla eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. İzmir’de, Trabzon’da ve Ankara’da kız öğrenci yurdu açarak Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları İktisadi İşletmesi bünyesinde faaliyet alanını genişletti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ