Türk İklimlendirme Sektörü’nden Uzakdoğu’nun Yükselen Ülkesi Vietnam’a Dijital Heyet Organizasyonu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 3 Ağustos- 6 Ağustos 2021 tarihleri arasında Vietnam’a düzenlediği dijital ticari heyet organizasyonunu toplam 153 görüşme ile tamamladı.

  • 24 Ağustos 2021
  • Türk İklimlendirme Sektörü’nden Uzakdoğu’nun Yükselen Ülkesi Vietnam’a Dijital Heyet Organizasyonu için yorumlar kapalı
  • 478 kez görüntülendi.
Türk İklimlendirme Sektörü’nden Uzakdoğu’nun Yükselen Ülkesi Vietnam’a Dijital Heyet Organizasyonu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 3 Ağustos- 6 Ağustos 2021 tarihleri arasında Vietnam’a düzenlediği dijital ticari heyet organizasyonunu toplam 153 görüşme ile tamamladı. Türkiye’den 13 firmanın katıldığı organizasyona Vietnam’dan toplam 59 firma iştirak etti. 

Vietnam dijital ticari heyet organizasyonu, 2 Ağustos 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Hanoi Büyükelçisi Haldun Tekneci, Hanoi Büyükelçiliği Ticaret Müşavir Yardımcısı Burak Cihan Ürkmez, İSİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Duruk, İSİB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Aktaş ile heyet katılımcısı firmaların temsilcilerinin katıldığı bir bilgilendirme toplantısı ile açıldı.

Zoom programı üzerinden Vietnam’da yerleşik İklimlendirme Sektöründen (HVAC Sektörü) ithalatçı, inşaat ve taahhüt hizmetleri ve danışmanlık firmalarından 59 firma yetkilisi ile yapılan görüşmelerde Türk firmaları toplam 153 iş görüşmesi gerçekleştirdi. 

Vietnam’ın Dünya pazarında hem ihracat hem de ithalat anlamında son yıllardaki yükselişi ve konumu ülkemiz için büyük bir potansiyel taşıdığını ifade eden  İSİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Heyet Başkanı Metin Duruk şunları söyledi: “Türk İklimlendirme Sektörünün Vietnam’a yaptığı ihracat geçtiğimiz yıl yaklaşık 16 milyon dolar olarak gerçekleşti. Ülke özelinde çok dikkat çekici bir gelişim ve büyüme söz konusu. Türk İklimlendirme Sektörü olarak Vietnam’daki pozisyonumuzu geliştirmek ve ihracatçılarımızı artırmak birincil hedefimiz. Gerçekleştirdiğimiz dijital heyet faaliyetinde ülkenin kültürel ve ticari değerlerine tam uyumlu bir görüşme trafiği sağladık. Firmalarımızın ticarete dönüşecek bağlantıları kurduklarını yaptığımız anket çalışmalarında görüyoruz. İSİB olarak bundan sonraki süreçte Vietnam iklimlendirme sektör ithalatından aldığımız payın artırılması için faaliyet ve organizasyonlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı