Türk Telekom Yazısı Değişmedi Hala “Avea” Yazıyor Neden ?


Bildiğiniz üzere son zamanlarda reklamlarda da çok sık karşımıza çıkan haberlerden bir tanesi Avea’nın Türk Telekom çatısı altına girmiş olması. Bundan dolayı telefonlarda yazan Avea yazısı artık değişti ve Türk Telekom yazmaya başladı. Ancak bu değişme bazı telefonlarda gerçekleşmedi ve halen daha telefonda marka olarak Avea ismi duruyor. Bundan dolayı telaşa kapılan kullanıcılar nedenini anlamıyor ve merak içerisinde. Eğer sizin telefonunuzda marka ismi değişti ise ve şuan Avea yerine Türk Telekom yazıyor ise bu olması gereken şey ve siz şanslı kullanıcılardansınız.

Telefonumda Neden Hala “Avea” Yazısı Değişmedi ?

Bunun sebebi kullanmış olduğunuz SIM kartının uyumlu olmaması. Son zamanlarda bu haberlerin yanı sıra 4.5 G olaylarını da duymuşsunuz. Eğer 4.5 G destekleyen SIM kartına sahip iseniz otomatik olarak Avea yerine Türk Telekom yazmaya başlar ancak eğer eski bir SIM kartına sahip iseniz yazı değişmeyecektir. Bunun için en yakın bayiden SIM kartı değişikliği talebinde bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

9 Yorum Yapıldı

  • Zaten 4.5G uyumlu sim kart almadan önce ilk sim kartımı kullanıyordum ve değişikliğin yapıldığı gün benim telefonumda Türk Telekom yazmaya başlamıştı ancak iki gün sonra bayiden 4.5G uyumlu sim kart alıp taktım şimdi AVEA yazıyor!

  • Tamamen alakasız bir bilgi. Biri şahsi hattım diğeri iş hattım olmak üzere 2 tane Note 4 kullanıyorum. İş hattımda yazı Türk Telekom oldu. Ancak özel hattımda olmamıştı. 4.5G uyumlu olmadığı içindir diye düşünüp sim kartımı değiştirdim. Şu anda uyumlu bir sim kart var ama hala daha Avea yazıyor.

  • Arkadaşlar bende sim kartımı yeniledim 4.5 g uyumlu olanla. Sim kartı takıp telefonu açtığımda avea yazıyordu. Pin kilidini aktif edip telefonu kapat aç yaptım. Şimdi turk telekom yazıyor 🙂

  • Bende Turk Telekom yazıyordu. Sıkıntı olmadı. Yalnız bugün AVEA yazıyor. Neden değişti bilemiyorum. Kartım 4.5 uyumlu değil

  • benım ram 2 ekran kartı 512 mb ıslemcı ıntel(R) celeron (R) 430 1.80ghz windows 7 acarmı