Teknoloji ve Haber Sitesi

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası – BCCT Başkanı Chris Gaunt, OBE Nişanını Prens Charles’dan aldı

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası – BCCT Başkanı Chris Gaunt, geçtiğimiz yıl, Kraliçe Elizabeth tarafından Türkiye – Birleşik Krallık ilişkilerine katkılarından dolayı üstün hizmet nişanı – OBE ile ödüllendirildi.

  • 30 Kasım 2021
  • Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası – BCCT Başkanı Chris Gaunt, OBE Nişanını Prens Charles’dan aldı için yorumlar kapalı
  • 253 kez görüntülendi.
Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası – BCCT Başkanı Chris Gaunt, OBE Nişanını Prens Charles’dan aldı

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası – BCCT Başkanı Chris Gaunt, geçtiğimiz yıl, Kraliçe Elizabeth tarafından Türkiye – Birleşik Krallık ilişkilerine katkılarından dolayı üstün hizmet nişanı – OBE ile ödüllendirildi. Pandemi nedeniyle ancak bu yıl gerçekleşebilen Tören, geçtiğimiz günlerde Londra’da Windsor Castle’da düzenlendi. Törende Gaunt OBE üstün hizmet madalyasını Prens Charles’ın elinden aldı.

Gaunt, OBE hizmet madalyasını özel bir törenle almanın mutluluk ve onurunu yaşadığını vurgularken; “Tüm paydaşlarımıza ve BCCT üyelerine yolculuğumuza katılımları ve gönülden bağlılıkları için teşekkür ediyorum. Bu nişan bir anlamda, BCCT' nin yükselişte olan başarı grafiğinin de ödüllendirilmesidir.” dedi.

Geçtiğimiz yıl Gaunt, yerel ve global refaha katkı sağlayan hizmetlerinden dolayı, ilham verici iş liderlerinden biri sıfatıyla, Birleşik Krallıkta, OBE üstün hizmet nişanına layık görüldü. Dünya genelinde bu ödüle layık görülen ihracatçı girişimciler ve endüstri liderleri, 2019 yılında İngiltere ihracatının 675 milyar sterlin gibi  rekor seviyeye yükselmesine destek sağladı.

OBE Nişanı Nedir?

Üstün hizmet nişanı OBE, Britanya İmparatorluğu Nişanı (Order of the British Empire), İngiltere'de 1917'de Kral V. George tarafından başlatılan, askeriye, kamu, iş dünyası, medya ya da sivil toplum kuruluşlarında başarılı hizmetlerde bulunanları ödüllendirmek amacıyla verilen liyakat nişanının ikinci seviyede olanıdır. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı