TurkNet’in Dijital Müsteri Deneyiminde Yine Bir Yenilik: Dijital Kimlik Doğrulama Dönemi Başladı

Dijital Kimlik Doğrulama Dönemi Başladı!   Türkiye’nin yüksek hızlı operatörü TurkNet, sunduğu yenilikçi uygulamalarla abonelerin ve yeni abone olacakların kullanıcı deneyimini dijitalleştirmeye devam ediyor.

  • 10 Kasım 2022
  • TurkNet’in Dijital Müsteri Deneyiminde Yine Bir Yenilik: Dijital Kimlik Doğrulama Dönemi Başladı için yorumlar kapalı
  • 222 kez görüntülendi.
TurkNet’in Dijital Müsteri Deneyiminde Yine Bir Yenilik: Dijital Kimlik Doğrulama Dönemi Başladı

Dijital Kimlik Doğrulama Dönemi Başladı!

 

Türkiye’nin yüksek hızlı operatörü TurkNet, sunduğu yenilikçi uygulamalarla abonelerin ve yeni abone olacakların kullanıcı deneyimini dijitalleştirmeye devam ediyor. Şimdi TurkNet aboneleri e-Devlet üzerinden dijital kimlik doğrulama ve abonelik onayı işlemlerini daha kolay ve hızlı tamamlayabiliyor.

 

Türkiye’nin yeni nesil telekom operatörü TurkNet, dijital müşteri deneyimi süreçlerine bir yenisini ekledi. Şimdi TurkNet aboneleri e-Devlet üzerinden kimlik doğrulama işlemlerini dijital olarak tamamlayabiliyor. Abonelik süreçlerindeki evrak adımını ortadan kaldıran bu yenilikle TurkNet’liler abonelik işlemlerini daha kolay ve daha hızlı tamamlayabiliyor. Bu yöntem, BTK tarafından Kimlik Doğrulama Yönetmeliğinde yer alan, E-Devlet üzerinden abone adayının kimliğini doğrulama ve abonelik sözleşmesinin onayını alma yöntemini esas alıyor. 

 

Hem zamandan hem maliyetten tasarruf

Ortalama 3 gün olan belge toplama ve kurye ile ulaştırma süresinin dakikalar seviyesine inmesi ile kurye süreçlerinden ve abonelik sözleşmesi arşivlerinden maliyet ve zaman tasarrufu sağlayan bu yenilik, abone olmak isteyenlerin işini çok kolaylaştırıyor. Tamamen dijital olarak takip edilen bu yeni nesil abonelik deneyimi sayesinde kurye ile belge toplamadaki randevu, evde olma zorunluluğu vb. bekleme sürelerinin ortadan kalkmasıyla, abonelik sözleşmesi onayı çok kısa sürelerde alınabiliyor. 

 

TurkNet’te dijital abonelik nasıl yapılıyor?

Web veya Çağrı Merkezi üzerinden yapılan abonelik başvurusu sırasında, ilgili web sayfaları veya Net Uzmanların SMS/e-mail yoluyla ilettiği işlem linkleri aracılığıyla e-Devlet’e ulaşarak Dijital Kimlik Doğrulama’yı yapabilir, aynı zamanda sözleşmenizi de onaylayabilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı