Twitter Hesap Silme, Twitter Hesap Kapatma 2019

Konuya puan ver!

Devre dışı bırakma, hesabınızı Twitter’dan kalıcı olarak silmek üzere kuyruğa alır. Mobil aygıtlarda devre dışı bırakma özelliği yoktur; web’de twitter.com adresine erişilerek yapılması gerekir. Twitter hesap silme işlemini öncelikle sizler için vermiş olduğumuz uyarıları okuduktan sonra yapmanızı tavsiye ederiz. Twitter dünyada en çok kullanılan sosyal platformlardan bir tanesi ancak belli sebeplerden dolayı twitter hesabını silmek isteyebilirsiniz. Bunun öncesinde hangi sebepten dolayı silmek istediğiniz çok önemli. Eğer silmeden de halledilebilecek şeyler ise hesabınızı silmeden önce bir kez daha düşünmenizi isteriz. Twitter hesap kapatma için ise 30 gün boyunca bilgileriniz kayıt altından tutulduğunu belirtmek belirtmek isteriz. Twitter hesap silme işlemini gerçekleştirdikten sonra sizin bilgileriniz 30 gün boyunca tutulur ve ardından tamamen silinir. Hani belki pişman olur geri döner tekrardan aramıza gibisinden ancak sonra belirttiğimiz gibi silinir.

Twitter Hesap Silme

Twitter hesabınızı kapatmaya karar verdiyseniz bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak endişelenmenize gerek yok çünkü eğer tekrardan hesabınızı geri açmak isterseniz 30 gün süre boyunca bunu düşünmeye zamanınız olacak. Hesabınızı kapattıktan sonra 30 gün içerisinde tekrardan hesabınızı aktif edebilirsiniz.

Twitter Hesabınızı Kapatma

  1. Twitter hesabını silmek için buradaki linke tıklıyoruz.
  2. Ardından “hesap ayarları” seçeneğini göreceksiniz ve bu seçeneğe tıklayın (sağ üstte yer alıyor).
  3. Hesabınızı devre dışı bırakma hakkında verilen bilgileri ve son uyarıları okuduktan sonra hesabı devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.
  4. Son adım olarak güvenlik amacıyla şifrenizi girin ve hesabı kapatma işlemini onaylayın.

Twitter Hesap Dondurma Gibi Kullanın

Bu işlemlerin aynısını hesabı dondurma işlemi içinde kullanabilirsiniz. Hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün içerisinde Twitter hesabınıza giriş yaparsanız kaldığınız yerden devam edersiniz. Yani dondurma işlemi için ayrı bir bölüm yok ancak bu silme işlemindeki kuralı kullanarak bir süre olsa da dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şuan için Twitter’ı farklı bir şekilde dondurmak söz konusu değildir.

Twitter Hesabınızı Silme İsteme Nedenleriniz ?

  • Twitter hesabınızı eğer isim değişikliği için silmek istiyorsanız buna gerek yok ayarlardan bunu yapabilirsiniz.
  • Twitter hesabınızın mailinizi yine ayarlardan değiştirebilirsiniz.
  • Hesap bilgilerini farklı twitter hesabından kullanmak istiyorsan yine değişiklikten sonra kullanabilirsin.
  • Her şeye rağmen silmek istiyorum diyorsan…

Yorum yap