Twitter Lite Çıktı! Twitter Lite Nedir Ne İşe Yarar?

Konuya puan ver!

Günümüzde en çok kullanılmak da olan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Twitter bilindiği üzere kullanıcı kaybetmeye devam ediyor. İnternette kota sıkıntısı yaşayanları düşünen Twitter kullanıcı sayısının artması ve daha fazla Twitter kullanıcısının uygulamayı kullanması için Twitter Lite üretti. Buna göre Twitter Lite çıktı! Twitter Lite nedir, ne işe yarar?

Andro Haber ekibi olarak pek çok kullanıcının Twitter Lite uygulaması için araştırma yaptığını gördük. Peki Twitter Lite uygulaması nedir, Twitter Lite uygulaması ne için kullanılır ve ne işe yarar. Tüm bu sorularınızın yanıtını ilgili haberimiz aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Sizlerde Twitter kullanıcısıysanız Twitter Lite uygulamasını oldukça beğeneceksiniz.

Twitter Lite Uygulaması Nedir?

Twitter Lite uygulaması android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcıları için üretilmiş bir uygulamadır. Ancak yakın zamanda iOS işletim sistemine sahip telefonlar içinde App Store Markete sunulacaktır. Buna göre Twitter Lite uygulaması hem tarayıcı görevini yerine getirmekte hemde sizleri otomatik olarak Twitter hesabınıza bağlanmanızı sağlamaktadır.

Fakat normal Twitter sitesinden ve Twitter uygulamasından farklıdır. Yani bu uygulama ile Twitter’a girerseniz çok düşük kota harcarsınız. Örneğin uygulamaya girer ve uzun süre dahi uygulamadan çıkmazsanız sadece 1 – 2 MB gibi çok az kotanızın gittiğini görürsünüz. Bu sayede hem kotanız az gider hemde kotanız az gittiği gibi az enerji harcamasından dolayı bataryanız da oldukça az gitmektedir.

Twitter Lite Ne İşe Yarar?

Peki Twitter Lite ne işe yarar. Yukarıda uygulamanın ne olduğunu belirttik. Buna göre uygulama sizin daha fazla Twitter’da aktif kalmanızı sağlıyor. Hem Twitter üzerinden tüm gelişmeleri yakından takip edebiliyor, hemde kotanızın ve şarjınızın çok az gittiğine şahit oluyorsunuz.

Üstelik Twitter Lite uygulaması ile sadece Twitter üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirmiyorsunuz Google Chrome başta olmak üzere pek çok tarayıcının tüm özellikleri de Twitter Lite uygulamasında mevcuttur. Yani Twitter Lite uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra başka tarayıcı kullanmanıza gerek yoktur. Buradan hem Twitter hesabınıza bağlanabilirsiniz hemde internette yapacağınız tüm araştırmaları rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Twitter Lite uygulaması aracılığı ile tüm Twitter bildirimlerinizi de alabilirsiniz.

Yorum yap