Uber’in Lisansı İngiltere’de İptal Edildi

Konuya puan ver!

Dünyanın dört bir yanında faaliyetlerine devam etmekte olan Uber en çok kazancını İngiltere’de elde etmektedir. Uber firması için Londra kenti oldukça önemlidir. Öyle ki bu şehirde Uber’in toplam 3,5 milyona yakın müşterisi ve 40.000 civarı şoförü bulunmaktadır. Ancak İngiltere’den yapılan açıklama ile hem Uber şoförlerine hem Uber uygulamasının sahibine hemde Londra kentinde yaşayanlara adeta şok yaşatıldı.

Buna göre Uber’in lisansı Londra için iptal edildi. Tabi şu anda Londra’da yaşayanlar Uber uygulamasını halen kullanabiliyor ve şoförlerin işleri de devam ediyor. Ancak 30 Eylül 2017 tarihinden sonra Londra kentinde yaşayanlar Uber uygulamasını kullanamayacak çünkü uygulamanın lisansı iptal ediliyor.

Londra Ulaştırma İdaresi Şikayet Edebilir

Londra için Uber lisansının iptal edilmesi özellikle şehrin trafiği ve halkın gidebileceği yere en kısa sürede konforlu bir şekilde gidebilmesini derinden etkileyecek. Bu sebepten dolayı Londra Ulaştırma İdaresinin bu alınan karara tepki göstermesi ve mahkemeye müracaat etmesi bekleniyor. Tabi şu anda konu hakkında açıklama yapılmadı fakat Uber şoförleri, Uber uygulaması sahibi ve Uber kullanan müşteriler şimdiden tepkisini ortaya koyuyor.

Londra’da 30 Eylül 2017 tarihinden sonra kimse Uber’i kullanamayacak çünkü Uber’in lisansı iptal edilecek. Tabi kaçak bir şekilde kullanımlar olabilir ancak bu kişilere yüksek miktarda ceza kesilebileceği için kimsenin Uber’i kullanmayacağı düşünülmektedir. Londralılar 30 Eylül 2017 tarihine kadar Uber uygulamasını kullanabilir ve kapısına kadar en lüks arabayı çağırabilir.

Uber Lisansı Neden İptal Ediliyor?

Uber Lisansı Londra’da iptal ediliyor. Oysa ki Londra’da 3,5 milyon kişi Uber uygulamasını kullanıyor ve 40 bin kişide bu uygulamada şoför olarak çalışıyor. Peki Uber lisansı neden iptal ediliyor? Buna göre neden iptal edildiğine dair resmi bir açıklama yok ancak güvenlik önlemlerinin alınması için Uber uygulaması lisansının iptal edildiği tahmin ediliyor.

Bilindiği üzere taksiler belirlenmiş duraklara bağlı olarak çalışmaktadır. Ancak Uber’de böyle bir durum yoktur. Uber uygulamasına arabası olan kişiler üye oluyor ve kendisinin, arabasının resmini atarak şoför olduğunu belirtiyor. Bu adımdan sonra şoförler müşteri gelmesini bekliyor. Yani güvenlik için sorun yaşanabileceği için Uber lisansı Londra’da iptal ediliyor olabilir.

Yorum yap