Ulu Önder adına düzenlenen yol yarışı nefes kesti!

Lüleburgaz Belediyesi ile Lüleburgaz Bisiklet Motosiklet Gençlik Spor Derneği iş birliğiyle düzenlenen “Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yol Yarışı” nefesleri kesti.

  • 29 Ağustos 2021
  • Ulu Önder adına düzenlenen yol yarışı nefes kesti! için yorumlar kapalı
  • 566 kez görüntülendi.
Ulu Önder adına düzenlenen yol yarışı nefes kesti!

Lüleburgaz Belediyesi ile Lüleburgaz Bisiklet Motosiklet Gençlik Spor Derneği iş birliğiyle düzenlenen “Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yol Yarışı” nefesleri kesti. 140 ve 62 kilometrelik iki ayrı parkurun düzenlendiği yarışa 18 ilden 217 bisiklet sporcusunun katıldığı yarışta, sporcular dereceye girebilmek için müthiş bir özveri gösterdi. Yedi ayrı kategoride düzenlenen yarış sonunda ilk 3’e giren sporculara kupa ve madalya verildi. 

 

Lüleburgaz Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Lüleburgaz Bisiklet Motosiklet Gençlik Spor Derneği iş birliğiyle, Kırklareli Valiliği, Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kırklareli Belediyesi katkılarıyla düzenlediği “Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yol Yarışı” nefesleri kesti. Ulu Önder adına düzenlenen ve iki zorlu parkurun yer aldığı yer aldığı yarışta bisiklet sporcuları dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti. 

 

Start’ı Gerenli verdi!

 

Farklı saatlerde düzenlenen yarışların ilki 140 kilometrelik zorlu Kırklareli parkuru oldu. Yarışçılar sabah 09.15’te Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’nin damalı bayrağı sallayarak start vermesiyle yarışa başladı. Yeni Tören Alanı’ndan başlayan 140 kilometrelik ilk etapta Kırklareli kent merkezine hareket sporcular dik yokuşlarda zorlu anlar yaşadı. Vatandaşların da yol kenarından büyük bir ilgiyle izlediği ilk yarış Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisi’nde (LYMBA) sona erdi. İkinci parkur ise saat 14.45’te verildi. Sporcular 62 kilometre uzunluğundaki bu yolda Babaeski – Kırklareli otoyol kavşağından geri dönerek yarışı yine LYMBA’da tamamladı. Ayrıca yarışlarda etkinlik kapsamında 270 polis, jandarma ve zabıta ekibi görev aldı. 

 

“Ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz”

 

Yarışlar öncesi açılış konuşması gerçekleştiren Başkan Gerenli, 30 Ağustos Zafer’inin 99’uncu yıl dönümünde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına düzenlenen yarışa ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Başkan Gerenli, “Lüleburgaz Belediyesi olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yol Yarışı’nın 2021 yılına ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çünkü Lüleburgaz bisiklet dostu bir kenttir. 2017’de Lüleburgaz’da bisiklet yılı olarak kutlandı. Lüleburgaz’da şu anda LYMBA’da hem çocuklarımız akademik anlamda bisiklet sporunu öğreniyor, hem de beraberinde dışarıdan gelen konuklarımızı oradan misafir ediyoruz. Maalesef geçtiğimiz yıl ara vermek zorunda kaldık ama önümüzdeki yıldan itibaren bisiklet festivalimizi de devam ettirmeye, sporda özellikle bisiklette Lüleburgaz’ı öncü kılmaya devam edeceğiz” dedi. 

 

Dereceye giren sporculara kupa ve madalya!

 

Yarışların sonunda Genç Erkekler, Elit Erkekler, Yıldız Erkekler, Master Erkekler 35-39, Master Erkekler 40-49, Master Erkekler 50-60, Elit Kadınlar Kategorileri’nde dereceye giren sporculara madalya ve kupaları verildi. Ödülleri Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Lüleburgaz Belediyesi Önceki Dönem Belediye Başkanı Emin Halebak, Lüleburgaz Bisiklet Motosiklet Gençlik Spor Derneği Başkanı Atıf Aral, Lüleburgaz Kent Konseyi Başkanı Binnur Dinç, Atatürkçü Düşünce Derneği Lüleburgaz Şube Başkanı Hatice Çetinaslan, Gençlik ve Spor Lüleburgaz İlçe Müdürü Tuncay Akgöl, Gençlik ve Spor Kırklareli İl Müdürü Tamer Kanık verdi. 

 

Dereceye giren isimler

 

Zorlu geçen parkurlar sonucunda dereceye giren sporcular ise şöyle:

 

Genç Erkekler Kategorisi: Birinci Muhammed Yunus Demir, ikinci Ahmet Eren Korkmaz, üçüncü Nurettin Emre Oruç.

Elit Erkekler Kategorisi: Birinci Serkan Balkan, İkinci Mehmet Kanat, üçüncü Abdülkadir Kelleci.

Yıldız Erkekler Kategorisi: Birinci Batım Demir, ikinci Ediz Ateş, üçüncü Yunus Emre Karaca.

Master Erkekler 35-39 Yaş Kategorisi: Birinci Murat Uslu, ikinci Yunus Özdemir, üçüncü Harun Ömür.

Master Erkekler 40-49 Yaş Kategorisi: Birinci Timur Nizam, ikinci Oğuz Özçelik, üçüncü Engin Öztürk. 

Master Erkekler 50-60 Yaş Kategorisi: :Binihci Mutlu Erçevik, ikinci Osman Şirin, üçüncü Ertuğ Ölçer.

Elit Kadınlar Kategorisi: Birinci Kübranur Burak, ikinci Buse Yücel, üçüncü Fatma Devrim. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı