UNF Ne Demek, Instagram UNF Nedir?

Konuya puan ver!

UNF takip sistemi üzerine kurulu sosyal medya siteleri üzerinde sıkça rastlayabileceğiniz bir kelimedir. UNF’nin İngilizce’den “Unfollow” kelimesinin kısaltmasıdır. Türkçesi ise takibi bırakmak anlamına gelmektedir. “Unfollow” takibi bırakmak “Follow” ise takip etmek anlamına gelmektedir. Eğer herhangi bir sebepten dolayı birisini takip etmeyi bıraktıysanız ve size DM’den “beni neden UNF ettin” gibi şeylerden söylendiğinde neden takibi bıraktığınız sorulmaktadır. Sosyal medya üzerinde bu tarz kısaltmalardan dolayı birden fazla terim bulunmaktadır.

Instagram ve Twitter gibi sosyal medya siteleri üzerinde yoğun bir şekilde bu kelime ile karşılaşabilirsiniz. Bir süre sonra eğer sizde takipçi ve takip sayısı kısmına takıntı duymaya başlarsanız acaba beni kim UNF etti diye sorgulayıp arayışlara girebilirsiniz. Bundan dolayı UNF ne demek öğrendikten sonra UNF yapanların nasıl öğrenildiği konusuna değinmezsek olmaz.

UNF Yapanlar Nasıl Öğrenilir?

Eğer instagram üzerindeki takipçilerinizin ve takip ettiklerinizin oranını korumak istiyorsanız kimi zaman sizleri UNF yapan kişileri takip etmeniz gerekebilir. Bunun için dilerseniz bilgisayar üzerinden buradaki siteler gibi siteler üzerinden sizi çaktırmadan takip etmeyi bırakan kişileri bulabilirsiniz. Eğer telefon üzerinden bunu yapmak istiyorsanız Unfollowers for Instagram uygulamasını Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Eğer çok fazla takipçiniz bulunmuyor ise profilinizden hemen takip edip etmeyenleri karşılaştırarak kontrol edebilirsiniz ancak eğer çok fazla kişi bulunuyor ise bırakın da bunu programlar veya siteler halletsin. Aksi halde bunun takibini yapıp tek tek bakması bir hayli zor olacaktır.

Yorum yap