VakıfBank Spor Kulübü, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Kars'ın genç sultanlarını ağırladı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr.

  • 26 Ocak 2023
  • VakıfBank Spor Kulübü, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Kars'ın genç sultanlarını ağırladı için yorumlar kapalı
  • 173 kez görüntülendi.
VakıfBank Spor Kulübü, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Kars'ın genç sultanlarını ağırladı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, VakıfBank Spor Kulübü’nü ziyaret etti. VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti’nin, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleri ile yürüttüğü Yarının Sultanları projesi kapsamında, VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Kars’ın Dikme köyünden genç sporcu adayları da katıldı.

Türkiye’nin uluslararası alanda en çok kupa kazanan takımı VakıfBank, özel bir etkinlikte Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ağırladı. VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih’in ev sahipliğinde VakıfBank Spor Sarayı’nda düzenlenen organizasyona Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanı sıra; VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti, VakıfBank Spor Kulübü yöneticileri, teknik ve sporcu kadrosu katıldı. VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti’nin, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleri ile yürüttüğü Yarının Sultanları projesi kapsamında gerçekleşen etkinlikte, Kars’ın Dikme köyünden genç sporcu adayları ile VakıfBank Spor Kulübü’nün dünya ve Avrupa şampiyonu sporcuları buluştu. 

Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu: “VakıfBank, diğer kurumlara model olma noktasında önemli bir vizyonu ortaya koyuyor”

Etkinlikte konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “VakıfBank Spor Sarayı pek çok başarıya sahne olmuş bir salon. Buluşma, bu salonda gerçekleşmesi açısından ayrı bir önem arz ediyor. Her bir başarı bu ülkenin gururu. VakıfBank’ı gönülden tebrik ediyorum.

Burada misafir ettiğimiz genç arkadaşlarımız Kars’ın Dikme köyünden geldiler. Hocamız ve sporcularımızla birkaç gündür antrenman yapıyorlar. Biz bu ülkenin tüm evlatlarına güveniyoruz. Fırsat eşitliği ilkesi gereği ülkemizi mükemmel bir altyapıyla donattık ve bu sporcular yetişiyor. Amacımız bu başarıyı birlikte parlatmak.

VakıfBank Spor Kulübü’nün bir vizyonu var. Bu aşamalara bakanlık olarak çok güçlü destekler veriyoruz. Bu tesis; havuzlarıyla, salonlarıyla ve halkımızın erişimine açıklığıyla örnek bir tesis. Bir kulüp olarak VakıfBank’ın gayretini özellikle tebrik etmek istiyorum. Diğer kurumlara model olma noktasında önemli bir vizyonu ortaya koyuyorlar.

Değerli VakıfBank ailesi, kıymetli Başkan Abdi Serdar Üstünsalih, hocamız ve sporcularımızla gurur duyuyoruz. Önümüzdeki günlerde Guidetti ile “Yarının Sultanları” projesi kapsamında Kars’a gideceğiz. Bu kızlarımızla inşallah Kars’ta bir araya geleceğiz. Yarı finallerde onlara başarılar diliyorum” dedi.

Abdi Serdar Üstünsalih: “Devletimizin yaptığı yatırımlar ve VakıfBank gibi kurumların çalışmaları sayesinde gençlerimize daha çok imkân sunuluyor”

Buluşmada söz alan VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih ise genç misafirlerin ülke sporunun geleceğinin teminatı olduğuna değindiği konuşmasında, “Voleybol aşkı ve azimleriyle Kars’ın Dikme Köyünden yola çıkarak, Türkiye yarı finallerine katılmaya hak kazanan genç kardeşlerimizle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Buluşmamızı onurlandıran Sayın Bakanımıza da voleybola ve kulübümüze olan ilgisi ve teveccühleri için ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu yürütücülüğünde, devletimizin yaptığı yatırımlar ve VakıfBank gibi markaların çalışmaları sayesinde, şu anda gençlerimize daha çok fırsat, imkân ve en önemlisi güven sunuluyor. 

Ayrıca 15 yıldır ailemizin parçası olan Giovanni Guidetti’nin de ülkemize çok büyük katkıları oldu. Özellikle liderlik ettiği “Yarının Sultanları” projesi ile Anadolu’yu gezerek çocuklarımızın hayatına dokunuyor. VakıfBank, voleybol ailemiz, ülkemiz ve hepsinden öte gençlerimiz adına kendisine teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Giovanni Guidetti: “Bugün burada çalıştık, bir sonraki antrenmanımızı ise Kars’ta yapacağız”

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleri ile yürüttüğü Yarının Sultanları projesi ile ülkenin dört bir yanındaki gençlere ulaşan VakıfBank Başantrenörü Giovanni Guidetti ise, “Sayın Bakanımıza ve Sayın Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün burada harika bir organizasyon gerçekleşti. Kızlarla antrenman yapmak çok keyifliydi. Bugün burada çalıştık, bir sonraki antrenmanımızı ise Kars’ta yapacağız” şeklinde konuştu.

Gabi: “Bizler de bu ülkenin voleybolunu en başarılı şekilde temsil etmek için elimizden geleni yapacağız”

VakıfBank Spor Kulübü Kaptanı Gabi ise, “Bugün burada buluşmamız önemli. Türkiye spora çok yatırım yapan bir ülke. Bu imkanlarımız için Sayın Bakanımıza ve Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bizler de bu ülkenin voleybolunu en başarılı şekilde temsil etmek için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Zehra Güneş: “Her zaman bu gençlerin arkasında olacağız”

VakıfBank’ın yıldız orta oyuncusu Zehra Güneş de gençlerle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken; “Böyle bir organizasyonda bulunmamı sağlayan Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız ile Kulüp Başkanımıza teşekkür ediyorum. 13 pırıl pırıl gençle birlikteydik. Beraber antrenman yaptık ve zaman geçirdik. Hepsinin çok iyi yerlere geleceklerini düşünüyorum ve her zaman arkalarında olacağız. Hepsine başarılar diliyorum” dedi.

Kars’ın Dikme köyünden gelen sporcu adayları, VakıfBank Spor Kulübü oyuncuları ile tanışırken; Giovanni Guidetti, VakıfBank teknik ekibi ve sporcular ile birlikte antrenman yaptılar. Genç misafirler daha sonra Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih ile tanışarak sohbet ettiler.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı