Teknoloji ve Haber Sitesi

Watsons Sürdürülebilir Yaşam İçin İklim Değişikliği İle Mücadele Ediyor

Watsons, İklim Değişikliğiyle Mücadele Taahhüdünü Genişletiyor  A.

  • 23 Ağustos 2021
  • Watsons Sürdürülebilir Yaşam İçin İklim Değişikliği İle Mücadele Ediyor için yorumlar kapalı
  • 429 kez görüntülendi.
Watsons Sürdürülebilir Yaşam İçin İklim Değişikliği İle Mücadele Ediyor

Watsons, İklim Değişikliğiyle Mücadele Taahhüdünü Genişletiyor 

A.S. Watson Group’un önde gelen güzellik ve kişisel bakım markası Watsons, karbondioksit (CO2) salımını 2.250 ton azaltma hedefiyle iklim değişikliğiyle mücadele taahhüdünü genişletiyor. Müşterileriyle birlikte kendini “iyi görünmeye, iyilik yapmaya ve iyi hissetmeye” adayan Watsons Global, bir iklim koruma kuruluşu olan ClimatePartner ile işbirliği içinde, sadece Watsons’ta satılan Sürdürülebilir Yaşam ürünleri alışverişlerinden elde edilen gelirlerinin bir kısmını CO2 salımı azaltma projelerine destek olmak için bağışlayacak. 

 

 

A.S. Watson Asya ve Avrupa CEO’su Malina Ngai şöyle diyor: “A.S. Watson Group’ta sürdürülebilirliği önceliğimiz olarak görüyoruz. 2018’den bu yana, sürdürülebilirlikle ilgili girişimlere 97 milyon ABD doları yatırım yaptık. Grubumuzun öne çıkan sağlık ve güzellik markası Watsons, sürdürülebilirlik alanındaki değişime liderlik etme tutkusuyla, müşterilerimizle birlikte aksiyonlar ve önlemler alarak gezegenimize iyilik yapmak için çabalıyor. Watsons’ın Sürdürülebilir Yaşam’ı artık daha da anlamlı. Bedenimize ve gezegenimize iyi gelecek bu ürünleri tercih ederek karbon salınımlarının azaltılması çalışmalarına siz de destek olabilirsiniz.” 

 

İklim Değişikliğiyle Mücadelede Atılan Adımlar 

ClimatePartner, küresel ısınmayla mücadelede şirketlerle işbirliği yapan öncü bir kuruluş. Bu kuruluş, sera gazı salınımlarını dengelemek için birçok karbon denkleştirme projesi üstünde çalışıyor ve dünyanın dört bir yanında insanların hayatlarını iyileştiriyor. Artık Watsons da ClimatePartner’ın Ormanları Koruma ve Temiz Okyanuslar girişimlerine destek veriyor. 

 

Gezegenimizin en önemli karbon yutaklarından biri olan ormanlar, muazzam sayıda farklı canlı türüne ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, yabani hayvanlarla aynı habitatı paylaşan sayısız insanın geçimini sağlıyor. Bu nedenle, Ormanları Koruma projesi iklim değişikliğiyle mücadele etmenin yanı sıra yaban hayatını korumayı da amaçlıyor. 

 

Ayrıca Watsons, okyanusları korumaya katkı sağlamak adına plastik ambalajların neden olduğu olumsuz etkiyi azaltmak için çalışıyor. Okyanusların atmosferdeki CO2’nin dörtte birini ve sera gazı etkisi nedeniyle oluşan sıcaklığın 93,4’ünü tuttuğu düşünülürse, okyanusların daha temiz olması iklim değişikliğinin etkilerini hafifletebilir.

 

 

Daha Yeşil Bir Dünya İçin Sürdürülebilir Ambalajlar

Watsons, çevresel ayak izinin azaltılmasına katkı sağlamak için müşterilerine daha çevre dostu ambalajlarda bir dizi sürdürülebilir ürün seçeneği sunuyor. 

 

 

Müşterilere Sürdürülebilirlik Eğitimi

Bu sorumluluğun sağlık ve güzellik ürünleri perakende zinciri olmakla sınırlı kalmadığının farkında olan ve sosyal amacını Mart ayında “İyi Görün. İyilik Yap. Harika Hisset.” sloganıyla duyuran Watsons, sürekli sürdürülebilirlik eğitimleriyle müşterilerine alışkanlıklarını değiştirmeleri konusunda ilham vermeye kararlı. 

 

Birçok sürdürülebilir yaşam ürünü sunmanın yanı sıra Watsons ayrıca sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmak ve müşterilerine sürdürülebilir bir hayat tarzını benimsemeleri için ilham vermek adına her pazartesi markanın sosyal medya kanalları üzerinden yayınlanacak İyilik Akademisi (Good Academy) adlı bir program başlatıyor. Watsons iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik hakkında en güncel içerikleri paylaşarak müşterilerinin bu konulara ilgi göstermesini sağlıyor ve iyi görünmelerine, iyilik yapmalarına ve harika hissetmelerine yardımcı oluyor.

 

Ngai bunu şu sözlerle vurguluyor: “Watsons, müşterilerin güvenebileceği, iyi bir amaca hizmet eden bir marka olmaya kararlı. Bir yandan gezegenimizi korumak için yorulmak bilmeden çalışırken bir yandan da çevremizdeki herkesi sürdürülebilir şekilde yaşamaya teşvik ediyoruz. Müşterilerimizle birlikte iyilik yaparak, her birimizin göstereceği en ufak çabanın bile dünya için büyük fark yaratacağına inanıyoruz.” 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı